UFC

UFC 298: Dominacja Dvalishviliego! Rozbił Cejudo na pełnym dystansie [WIDEO]

Za nami pojedynek wyśmienitych grapplerów z kategorii koguciej. Na UFC 298 Merab Dvalishvili zmierzył się z Henrym Cejudo.

Gruziński zapaśnik nie zaliczył najlepszego wejścia do UFC, gdzie przegrał dwie pierwsze walki. Warto przy tym zaznaczyć, że po dziś dzień Dvalishvili nie zgadza się z porażką przez techniczne poddanie. Od tamtej pory Merab wygrał wszystkie 9 walk z rzędu, dominując każdego kolejnego oponenta.

Do tego nie można nie wspomnieć o kapitalnie prowadzonych social mediach. „The Machine” bawi się na Twitterze i Instagramie, gdzie raz za razem zamiesza komiczne wideo. Być może jego pojedynki nie ekscytują każdego fana, ale nagrania w mediach społecznościowych zawsze oglądane są z wielkim uśmiechem.

Na dzisiejszej gali Dvalishvili mierzył się z Henrym Cejudo. „Triple C” powrócił w ubiegłym roku i od razu wystąpił w walce wieczoru. Amerykanin mierzył się z ówczesnym mistrzem, Aljamainem Sterlingiem. „Funk Master” pokonał jednak byłego mistrza przez decyzję. Czy tym razem Cejudo skończył z ręką w górze?

UFC 298: Dvalishvili vs Cejudo – RELACJA

RUNDA 1

Sprawdź!  (VIDEO) Pewna wygrana Marcina Tybury! Dominacja Polaka w każdej płaszczyźnie!

Cejudo zaczął od potężnego low kicka, Dvalishvili mocno przestrzelił z obrotówką na głowę. Niskie kopnięcie Gruzina siadło na nodze Amerykanina. Cejudo szukał kombinacji bokserskich, zbliżył się Dvalishvili i trafił go były mistrz! Dobre kombinacje Henry’ego, Merab jeszcze nie ratował się zapasami. Ruszył po jedną nogę rywala i zaliczył łatwe obalenie. Cejudo wrócił na nogi, ale oberwał mocnym prawym. Chwilę później wylądował plecami na macie, gdzie kontrolował go „Triple C”. Dvalishvili kręcił się aż wstał na nogi, jednak z rywalem za plecami. Mocne kolano Henry’ego Cejudo na rozerwanie klinczu.

RUNDA 2

Dvalishvili zajął środek klatki, poszukał prawego sierpa na atakującego oponenta. Cejudo z łatwością skrócił dystans i poszedł w zapas. Wyszedł z uścisku Merab, który szukał też wymiany na pięści. Henry zaprzęga coraz więcej zapasów do walki, „The Machine” skutecznie się broni. Trafił kilkukrotnie Dvalishvili! Wyczuł ruchy Amerykanina i przycelował sierpem na głowę. „Triple C” zaatakował lewym sierpem, ale przeszedł mu pod ręką Gruzin i tym razem to on poszedł w grappling. Henry ucieka z klamry, posłał celny prosty. Cejudo spróbował kombinacji prawy-lewy, przeszedł po nogę Dvalishviliego, który przechwycił głowę szukając gilotyny.

RUNDA 3

Sprawdź!  Sędziowie byli zgodni - Sodiq Yusuff wygrywa jednogłośną decyzją!

Cejudo zdaje się przegrywać na kartach punktowych. Dvalishvili wygląda na o wiele świeższego. Ruszył Gruzin po nogę Amerykanina, zaszedł mu za plecy i posłał kilka mocnych kolan na udo. Dobry prosty Meraba, z łatwością trafił byłego mistrza. Cejudo trafił prostą kombinacją, ale nie zagroziło to Dvalishviliemu, który świetnie odpowiedział boksem. Kapitalne wyniesienie Gruzina i mocne sprowadzenie na niecałe 2 minuty do końca! Merab wyprowadził dużo ciosów, Cejudo wytrwał do ostatniego gongu, ale został zdominowany przez rywala!

Wynik walki: Merab Dvalishvili wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.