UFC

UFC 292. Festiwal bólu Weili Zhang. Największa różnica ciosów w historii walk kobiet w UFC!

W co-main evencie UFC 292 doszło do pierwszego starcia mistrzowskiego. Weili Zhang w pierwszej obronie w drugim panowaniu zmierzyła się z Amandą Lemos.

-> Graj i oglądaj UFC 292 na żywo

Chinka szybko odbudowała się po dwóch porażkach z Rose Namajunas. Amerykanka znokautowała ją odbierając pas wagi słomkowej, a następnie zwyciężyła niejednogłośną decyzją sędziów. Zhang w rewanżu za hitowe starcie brutalnie znokautowała Joannę Jędrzejczyk i wypracowała sobie kolejny title shot. Carla Esparza nie miała z nią najmniejszych szans i przegrała po duszeniu w 2. rundzie.

Pierwszą pretendentką w nowym panowaniu „Magnum” była Amanda Lemos. Brazylijka nigdy wcześniej nie znalazła się w walce o pas. Choć „Amandinha” wychodząc do oktagonu na UFC 292 była dwa lata starsza, to miała dwukrotnie mniejsze doświadczenie. Czy Weili Zhang zaliczyła kolejne skończenie?

-> Odbierz bonus i oglądaj UFC 292 za darmo!

UFC 292: Zhang vs Lemos – RELACJA

RUNDA 1

Ruszyła z mocnym low kickiem po spokojnym początku mistrzyni i wylądowała na macie Lemos. Zhang skontrolowała pretendentkę i przeszła do pozycji bocznej. Kilka mocnych bomb, poszedł też łokieć na głowę Brazylijki. Dociśnięta do siatki „Amandinha”, „Magnum” karci ją potężnymi ciosami na twarz i brzuch. Kolejne krótkie łokcie iciosy na głowę pretendentki. Popełnia błąd i Lemos zapina duszenie! Ciasno trzyma uchwyt „Amandinha”, ale ratuje się Zhang! Zachodzi za plecy i rozbija Lemos bombami! Amanda ratuje się skręceniem, ale wciąż pozostaje w ogromnych tarapatach. Zaliczyła jeszcze obalenie Chinka i łokciami skończyła rundę.

Sprawdź!  UFC 288. Jourdain zwycięża z Graciem po jednostronnym pojedynku!

RUNDA 2

Straszy od pierwszych chwil mocnymi kopnięciami mistrzyni, Lemos wyprowadza niecelny front, a zaraz sama obrywa kopnięciem na twarz. Haczenie „Magnum” i na deskach Brazylijka. Pretendentka szuka drogi ucieczki, ale Weili Zhang całkowicie ją kontroluje i rozbija łokciami. Wpina się za plecy mistrzyni, ale rezygnuje nie widząc sposobu na skończenie. Wróciły n moment do stójki fighterki, ale za moment znów podcięta została Lemos.

RUNDA 3

Poszło kilka niecelnych kopnięć i spróbował pójść ściąć głowę Brazylijka. Szybko skontrowała ją championka, docisnęła do siatki i obaliła. Wróciła na nogi, okopał trochę uda i wskoczyła z powrotem do parteru. Wpięła się za plecy Lemos, gdy tylko ta przewróciła się na brzuch i zaczęła szukać duszenia. Amanda dobrze się wybroniła, wróciła na plecy, ale ciasno sklejona do niej Zhang posłała kolejne cosy. Powrót po siatce do stójki, a tam mocne łokcie Chinki.

RUNDA 4

Zhang wyprowadza niecelne kopnięcia, tworzy dystans między sobą, a pretendentką. Lemos jednak kompletnie nie ma sił i inkasuje mocny low kick. Szuka szansy po skróceniu dystansu, szybka kombinacja w jej wykonaniu. Weili doskakuje z kąśliwymi prostymi na korpus Brazylijki, ta z kolei wyczekuje swojej szansy i trafia niezłymi sierpami. Ominęła w końcu cios Zhang i zaliczyła sprowadzenie. Lemos znów szukała duszenia, ale za dużo sił straciła w poprzednich odsłonach. Wróciły do stójki, Brazylijka trafiła prawym i ruszyła z ofensywą szukając ścinających głowę cepów.

Sprawdź!  Gilbert Burns wyzywa po walce! Nate Diaz, Jorge Masvidal, Leon Edwards - wszyscy otrzymali zaproszenie!

RUNDA 5

Chinka zaczęła mocnymi bocznymi kopnięciami i ścięła z nóg Lemos prawym! Pretendentka szukała dźwigni na nogę, mistrzyni z łatwością obroniła się i kontynuuje ground and pound z wyłączoną ręką Brazylijki. Była chwila krucyfiksu z pleców w wykonaniu Chinki, która serwuje festiwal bólu Amandzie Lemos. Niemiłosiernie obijała rywalkę Zhang do ostatnich sekund, inkasując pewną wygraną.

Wynik walki: Weili Zhang wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Brak opisu.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.