UFC

Chciał skończyć w minutę, a potrzebni byli sędziowie! Nurmagomedov zwycięża na UFC Vegas 58!

Tuż przed najważniejszymi walkami wieczoru UFC Vegas 58 doszło do pojedynku w dywizji koguciej. Douglas Silva de Andrade spotkał się z Saidem Nurmagomedovem.

Popularny “D Silva” miał zdecydowanie większe doświadczenie od przeciwnika. Brazylijczyk w UFC zadebiutował w 2014 roku i pokonywał między innymi Marlona “Chito” Verę, czy byłego championa wagi koguciej Renana Barao. 37-latek miał szansę po raz pierwszy w największej na świecie federacji MMA odnieść 3 wygrane z rzędu, co dotychczas mu się nie udało. Łącznie de Andrade stoczył 33 pojedynki, z których zwyciężył aż 28, a w tym 20 przez KO lub TKO.

Rywalem “D Silvy” na UFC Vegas 58 był fighter ze znanym nazwiskiem. Said Nurmagomedov nie jest jednak spokrewniony z niepokonanym przez całą karierę Khabibem. Dagestańczyk odniósł już 2 zawodowe porażki, dając się między innymi zdominować Raoniemu Barcelosowi w trzecim pojedynku w federacji. Nurmagomedov szybko się po tym podniósł i kolejne starcia zwyciężał przed czasem. W ostatnim występie już w 47 sekund poddał Cody’ego Stamanna.

Douglas Silva de Andrade vs. Said Nurmagomedov – relacja

Runda 1

Brazylijczyk ruszył z mocnym low kickiem, szybko odpowiedzieć chciał Nurmagomedov, ale rywal wskoczył mu za plecy. „D Silva” mocno trzyma przeciwnika w klinczu na siatce, kolana lecą z obu stron. De Andrade zamknął oponenta i ewidentnie podoba mu się miejsce w którym się znajduje. Rzut przez biodro w wykonaniu Saida i wracają na środek klatki. Niskie kopnięcie za niskie kopnięcie, celniejszy i mocniejszy jest Brazylijczyk. Dagestańczyk atakuje z obrotówkami, zasłania się de Andrade. Nurmagomedov uchyla się, ale „D Silva” trafia go potężnym lewym! Walka nadal trwa, wrócił do akcji Said. Rusza z kombinacją Douglas, dobrze broni się oponent. Próbuje raz jeszcze de Andrade, ale Nurmagomedov unika i mocno trafia w kontrze!

Sprawdź!  Jake Paul z komentarzem na temat Conora McGregora: "Wytrzeźwiej. Wtedy możemy pomyśleć o pier***olonej walce!"

Runda 2

Obie strony czekają na atak, Nurmagomedov wyprowadza obrotówkę. Bardzo mocny low kick w jego wykonaniu, aż klęknął de Andrade! Szuka kombinacji Brazylijczyk, prawy ląduje na twarzy przeciwnika. Za moment identyczna próba i identyczny efekt – Said Nurmagomedov unika i ucieka. Próbuje skrócić dystans Dagesatańczyk atakuje obrotowym kopnięciem na brzuch. Za moment to Brazylijczyk go goni i atakuje wysokim kopnięciem! Ładnie „siadło”, ale wrócił do żywych Said Nurmagomedov. Ruszył po obalenie de Andrade, obronił się przeciwnik i z łatwością uciekł. Ruszył ze spinning backfistem Douglas Silva i trafił! Padł na matę Said, przeciwnik natychmiast doskoczył. Rundę skończyła jednak syrena.

Runda 3

Skrócił szybko dystans de Andrade i z łatwością obalił Dagestańczyka po wysokim wyniesieniu. Bez problemu uciekł z klinczu Nurmagomedov i wyprowadził szybkie kolano na czoło oponenta! Said spróbował spinning backfista, obrotowe kopnięcie Brazylijczyka na tułów kończy blisko krocza rywala. Tuż po powrocie do akcji idzie po sprowadzenie Nurmagomedov, Ale zaraz pojedynek wraca do stójki! Wymiana i Dagestańczyk ląduje na macie. „D Siva” podchodzi do przeciwnika, ten dobrze kopie z pleców. Sędzia podnosi pojedynek, a tam Silva bardzo mocno trafia! Zyskał trochę Animuszu Brazylijczyk, a Nurmagomedov ponownie szuka sprowadzenia.

Sprawdź!  Karta walk UFC Vegas 51. Gdzie i jak oglądać? Transmisja UFC Vegas 51: Luque vs. Muhammad 2

Oficjalny wynik: Said Nurmagomedov wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.