UFC

UFC 287. Holland nokautuje Ponzinibbio w ostatniej rundzie! [VIDEO]

Na UFC 287 doszło do potyczki w kategorii półśredniej. Kevin Holland raz jeszcze wstąpił do oktagonu. Tym razem przywitał go w nim „Argentyński Sztylet”, Santiago Ponzinibbio.

-> Oglądaj UFC 287 na żywo! <-

Trzydziestoletni „Trailblazer” nie ma za sobą najlepszego czasu. Amerykanin nie zdołał wygrać w żadnym z 3. starć w 2021 roku, dwukrotnie ulegając znakomitym zapaśnikom. Lepiej poradził sobie z Alexem Oliveirą, którego skończył przez TKO i poddając Tima Meansa 3 miesiące później. Kolejny występ zaliczył na UFC 279.

Tam w przeddzień gali doszło do niemałych roszad. Kevin Holland ostatecznie zmierzył się z Khamzatem Chimaevem, z którym wcześniej wdał się w niemałą scysję. W oktagonie to Czeczen był górą i z łatwością poddał rywala w 133 sekundy. Amerykanin miał po tym zakończyć karierę, ale… wrócił do akcji w grudniu. Przegrał tam przez TKO ze Stephenem Thompsonem.

Santiago Ponzinibbio również miał zmienionego rywala w ostatniej walce. Pierwotnie „Argentyński Sztylet” na UFC 282 miał spotkać się w oktagonie z byłym mistrzem kategorii półśredniej, Robbiem Lawlerem, ale ostatecznie wyszedł do niego Alex Morono. Aregntyńczykowi udało się ustrzelić przeciwnika i wygrać przez TKO w 3. rundzie. Tym zwycięstwem przerwał serię dwóch porażek przez niejednogłośne decyzje.

Sprawdź!  (VIDEO) Dana White uderzony przez Kamaru Usmana podczas staredownu. Reakcja szefa UFC hitem Internetu: "Myślę, że miał właśnie mały atak serca"

-> Graj i oglądaj UFC 287 za darmo! <-

UFC 287: Holland vs Ponzinibbio – RELACJA

RUNDA 1

Holladn rozpoczął od sporego dystansu i wykorzystywania przewagi w dystansie. Kilka prostych i ustrzelił w końcu mocnym side kickiem, którym odepchnął Argentyńczyka. Ponzinibbio szuka sposobu na skrócenie dystansu, trafia potężnym low kickiem. Dobrze jednak w tempo kontruje Kevin. Amerykanin ucieka przed rywalem, który szuka mocnych cepów na głowę, sam zaraz okopuje nogę wykroczną Santiago. Z coraz większą łatwością Argentyńczyk zbliża się do „Trailblazera”, a ten inkasuje kilka mocnych uderzeń, ale sam jeszcze trafił potężnym backfistem!

RUNDA 2

Holland raz jeszcze zaczyna intensywnie, Ponzinibbio został postraszony tym nokdaunem na koniec rundy. Argentyńczyk na wstecznym w tej odsłonie, wciąż okopuje nogę Amerykanina, który zyskał sporo animuszu.. Holland z łatwością trzyma oponenta na dystans, trafia z łatwością kopnięciami, ustrzelił Ponzinibbio mocnym sierpem.

RUNDA 3

Santiago podobnie jak w 1. rundzie stara się być blisko „Trailblazera”, który pracuje prostym, ale otrzymuje mocne kopnięcia na łydkę. Holland źle wygląda w półdystansie, Argentyńczyk wyłącza w ten sposób jego największy atut. Amerykanin szuka sierpa na zbliżającego się Santiago, ale sięga zaraz lewym cepem! Ponzinibbio na deskach!

Sprawdź!  (VIDEO) Sean O'Malley uważa, że rywal wykorzystał faul do ucieczki z walki! "Na sto procent. Dominowałem."

Wynik: Kevin Holland wygrywa przez KO w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.