UFC

UFC 287. Holland nokautuje Ponzinibbio w ostatniej rundzie! [VIDEO]

Na UFC 287 doszło do potyczki w kategorii półśredniej. Kevin Holland raz jeszcze wstąpił do oktagonu. Tym razem przywitał go w nim „Argentyński Sztylet”, Santiago Ponzinibbio.

-> Oglądaj UFC 287 na żywo! <-

Trzydziestoletni „Trailblazer” nie ma za sobą najlepszego czasu. Amerykanin nie zdołał wygrać w żadnym z 3. starć w 2021 roku, dwukrotnie ulegając znakomitym zapaśnikom. Lepiej poradził sobie z Alexem Oliveirą, którego skończył przez TKO i poddając Tima Meansa 3 miesiące później. Kolejny występ zaliczył na UFC 279.

Tam w przeddzień gali doszło do niemałych roszad. Kevin Holland ostatecznie zmierzył się z Khamzatem Chimaevem, z którym wcześniej wdał się w niemałą scysję. W oktagonie to Czeczen był górą i z łatwością poddał rywala w 133 sekundy. Amerykanin miał po tym zakończyć karierę, ale… wrócił do akcji w grudniu. Przegrał tam przez TKO ze Stephenem Thompsonem.

Santiago Ponzinibbio również miał zmienionego rywala w ostatniej walce. Pierwotnie „Argentyński Sztylet” na UFC 282 miał spotkać się w oktagonie z byłym mistrzem kategorii półśredniej, Robbiem Lawlerem, ale ostatecznie wyszedł do niego Alex Morono. Aregntyńczykowi udało się ustrzelić przeciwnika i wygrać przez TKO w 3. rundzie. Tym zwycięstwem przerwał serię dwóch porażek przez niejednogłośne decyzje.

Sprawdź!  (VIDEO) McGregor przygotowuje się do powrotu. Prezentuje potężne uderzenia: "Bomby Conora McGregora"

-> Graj i oglądaj UFC 287 za darmo! <-

UFC 287: Holland vs Ponzinibbio – RELACJA

RUNDA 1

Holladn rozpoczął od sporego dystansu i wykorzystywania przewagi w dystansie. Kilka prostych i ustrzelił w końcu mocnym side kickiem, którym odepchnął Argentyńczyka. Ponzinibbio szuka sposobu na skrócenie dystansu, trafia potężnym low kickiem. Dobrze jednak w tempo kontruje Kevin. Amerykanin ucieka przed rywalem, który szuka mocnych cepów na głowę, sam zaraz okopuje nogę wykroczną Santiago. Z coraz większą łatwością Argentyńczyk zbliża się do „Trailblazera”, a ten inkasuje kilka mocnych uderzeń, ale sam jeszcze trafił potężnym backfistem!

RUNDA 2

Holland raz jeszcze zaczyna intensywnie, Ponzinibbio został postraszony tym nokdaunem na koniec rundy. Argentyńczyk na wstecznym w tej odsłonie, wciąż okopuje nogę Amerykanina, który zyskał sporo animuszu.. Holland z łatwością trzyma oponenta na dystans, trafia z łatwością kopnięciami, ustrzelił Ponzinibbio mocnym sierpem.

RUNDA 3

Santiago podobnie jak w 1. rundzie stara się być blisko „Trailblazera”, który pracuje prostym, ale otrzymuje mocne kopnięcia na łydkę. Holland źle wygląda w półdystansie, Argentyńczyk wyłącza w ten sposób jego największy atut. Amerykanin szuka sierpa na zbliżającego się Santiago, ale sięga zaraz lewym cepem! Ponzinibbio na deskach!

Sprawdź!  Sean O'Malley o starciu z debiutantem: "Tyle, co dostanę za walkę z Krisem, dostałbym za walkę z Khabibem

Wynik: Kevin Holland wygrywa przez KO w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.