UFC

UFC 285: Rakhmonov wygrywa po raz 17 przed czasem! Kapitalna walka w Las Vegas! (VIDEO)

Kolejnym pojedynkiem UFC 285, tuż po walce Mateusza Gamrota, zobaczyliśmy starcie w umownym limicie do 175 funtów. Geoff Neal spotkał się z kazachskim pretendentem, Shavkatem Rakhmonovem.

-> Oglądaj UFC 285 na żywo!

Geoff Neal w największej organizacji MMA na świecie debiutował w 2018 roku, 7 miesięcy po otrzymaniu kontraktu za TKO w niecałe 120 sekund na Dana White’s Contender Series. Pięć pierwszych spotkań w wykonaniu „Handz of Steel” bardzo pasował o do jego pseudonimu. Jedynie Belal Muhammad wytrzymał z nim pełen dystans, a wszyscy inni oponenci przegrywali przed czasem. Po dwóch porażkach ze Stephenem Thompsonem i Neilem Magnym Geoff Neal wrócił na ścieżkę zwycięstw, pokonując niejednogłośnie Santiago Ponzinibbio oraz nokautując Vicente Luque.

Jego rywalem na UFC 285 był niepokonany Shavkat Rakhmonov. Popularny „Nomad” stoczył łącznie 16 walk, a do tego wszystkie wygrał przed czasem! Kazachski wojownik szybko pnie się w rankingach kategorii półśredniej. Największym wyzwaniem w jego karierze było ostatnie starcie z Neilem Magny. Rakhmonov poddał rywala już w 2. rundzie.

Sprawdź!  (VIDEO) Nate Diaz znowu rozdaje liście! Awantura z Dillonem Danisem po gali UFC 281!

-> Zobacz UFC 285 online!

UFC 285: Neal vs. Rakhmonov

RUNDA 1

Kazach natychmiast zajmuje środek klatki i atakuje wysokim kopnięciem. Łapie klincz Neal, ale nic z tego nie wynika. Bardzo spokojny Rakhmonov, który przyjął pojedyncze ciosy, ale sam też dobrze trafia prostymi, dokłada też kolana. Geoff szuka prostych, które nie dochodzą, ale high kick już owszem! „Nomad” stara się odpowiedzieć, ale przyjmuje kolejne ciosy. Middle kick za middle kick, świetne wymiany. „Handz of Steel” dobrze atakuje, ale otrzymał mocny high kick! Broni się klinczem Amerykanin, była chwila przerwy i mocno kończy rundę Rakhmonov! poszedł potężny prawy cep, trafił też kolanami i rozciął Neala, który jeszcze dobrze kontruje.

RUNDA 2

Amerykanin atakuje prostymi, Rakhmonov unika frontu na brzuch. Skrócił dystans Neal, ale kontruje go znakomicie „Nomad”! I kolana i kopnięcia rozbijają tułów Amerykanina odbierając mu siły. Szukał sprowadzenia Shavkat, ale walka zostaje w stójce. Agresywny jest Rakhmonov, „Handz of Steel: traci siły, ale wyprowadza mocny cios! Nic jednak z tego, Kazach rozbija rywala łokciami! Geoff dobrze trafia krótkimi sierpami, ale Rakhmonov tylko się na to uśmiechnął. Mocne proste na minutę przed końcem, szuka też tajskiego klinczu, ale zawodnicy nie kończą walki w tej rundzie!

RUNDA 3

Mocno atakuje high kickami Rakhmonov, poszła też obrotówka! Ale przestrzelił z podbródkiem Kazach i obrywa mocną kombinacją, która go zamroczyła! Wraca do gry „Nomad”, dobre proste i spycha przeciwnika na siatkę. Trafił bardzo mocnym prawym „Rakhmonov! Buja się głowa Amerykanina, którego Kazach zasypał serią uderzeń na siatce. Neal ucieka, ale Shavkat zajmuje plecy i kolanami bije oponenta. I jeszcze zapiął duszenie Shavkat Rakhmonov, a Geoff Neal odklepuje!

Sprawdź!  (VIDEO) Khabib z wielkim uznaniem o Gamrocie! Spotkali się przed UFC 280!

Oficjalny wynik: Shavkat Rakhmonov wygrywa przez poddanie w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.