KSW

Trener Okniński typuje Szpilka vs Pudzianowski: „Za wcześnie na walkę z Mariuszem. Myślę, że Szpilka to przegra”

Trener Mirosław Okniński zabrał głos w sprawie pojedynku pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim i Arturem Szpilką, do którego dojdzie w tym roku.

Wspomniane zestawienie to jedynie kwestia czasu, gdyż zarówno zawodnicy, jak i federacja potwierdziła, że dojdzie do takiej walki. Co ciekawe, mogła ona odbyć się już wcześniej, jednak były pięściarze nie był wówczas gotowy na konfrontację z bardziej doświadczonym rywalem.

Okniński o walce Pudzianowski vs Szpilka

Pudzianowski ma już na swoim koncie 26 walk w zawodowym MMA. Bez wątpienia jego największy sukces to ciężki nokaut na Michale Materli, pokonywał jeszcze takich rywali jak Łukasz Jurkowski, Jay Silva czy Paweł Nastula.

Szpilka natomiast stoczył dopiero dwie walki w klatce. W pierwszej zmierzył się z innym pięściarzem Siergiejem Radczenko, którego pokonał przed czasem. Następnie zawalczył z Denisem Załęckim i rywal po 40 starcia doznał kontuzji.

Były pięściarz nie ma więc większego doświadczenia w formule MMA i według Mirosława Oknińskiego daje to dużą przewagę jego rywalowi. Trener w ostatnim wywiadzie dla Filipa Lewandowskiego przyznał, że jego zdaniem faworytem tego zestawienia jest Pudzianowski:

Sprawdź!  "Juras" o problemach Szpilki: "To był wrak człowieka. Nie było tego widać, on się zamknął, odciął się od wszystkiego"

– Myślę, że za wcześnie na walkę z Mariuszem. Za wcześnie. Myślę, że Szpilka to przegra. Mariusz jest za doświadczony, Szpilka… Ale to jest MMA. Może trafić i Pudzian będzie leżał. Ja daję 60 do 40 na Mariusza.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.