FAME MMA

Tańcula o dopingu w MMA: „Nawet w UFC lecą na bombie, tylko sztab ludzi wylicza, żeby to nie wyszło na badaniach”

Arkadiusz Tańcula podczas ostatniego cage’a poruszył temat stosowania środków dopingujących, które jak wiadomo, sam w przeszłości stosował.

„Aroy” zszedł z tak zwanej „bomby”, czyli przestał stosować różne środki wspomagające po FAME 10 i walce z Mateuszem Murańskim. Freak fighter mimo wygranej stracił przytomność, gdyż miał ogromne problemy z kondycją. Kilka dni później trafił do szpitala.

Po badaniach okazało się, że przez tydzień nie pracowały mu nerki. Po 11 dniach w szpitalu wszystko wróciło do normy, jednak jak przyznał sam zawodnik FAME, bardzo obawiał się o to, czy w ogóle powróci do zdrowia.

Tańcula o dopingu w MMA

Od tamtego momentu kilkukrotnie w wywiadach mówił szczerze o stosowaniu dopingu. Teraz podczas ostatniego cage’a przed FAME 15 przyznał, że w jakimś stopniu na stan jego zdrowia wpłynęły stosowane substancje. Dopytywany o temat sterydów, stwierdził że doping stosuje się także w federacji UFC, tylko wygląda to całkiem inaczej, niż w mniejszych organizacjach.

Wielu zawodnik amerykańskiego giganta zostało przyłapanych na stosowaniu dopingu. Wśród nich znaleźli się również mistrzowie tacy jak Josh Barnett, Tim Sylvia, czy przede wszystkim Jon Jones. Kiedy po wygranych walkach okazało się, że w ich organizmie wykryto nielegalne środki, organizacja odbierała im mistrzowskie tytuły. W przypadku „Bonesa” starcie z Danielem Cormierem zostało również uznane za no-contest.

Sprawdź!  Jest szansa na walkę Adamka w FAME? Boxdel komentuje: "Dla każdego zawodnika dużą motywacją są pieniądze. Kwestia dogadania. Już dochodziło do takich zestawień, że wiesz"

– W UFC jest, w Polsce w żadnej organizacji nie ma badań. Ja już jestem ponad rok czysty, więc teraz mi nic nie wyjdzie w badaniach. Nawet w UFC to jest tak, że masz sztab ludzi i bierzesz różne rzeczy. Jest sztab, który ci wylicza, kiedy ci to nie wyjdzie. To ma być tak, że jak ty masz walkę, to ma nic nie wyjść na badaniach.

Normalnie są ludzie, którzy się tym zajmują, robią ci badania, próbki, sprawdzają. Oni normalnie lecą na bombie, tylko się ją odcina. W Stanach to w ogóle są do przodu, mają doping genetyczny, turbo peptydów mnóstwo, u nas dopiero wchodzą.

– Ja w tym szpitalu wylądowałem, padły mi nerki, prawie umarłem. Ja wtedy normalnie powiedziałem, że to też miało wpływ na tę sytuację. Dlatego przestałem to robić, żeby przestrzec ludzi, że jednak to się może stać, że to nie jest bezpieczne.

Całą kilkuminutową wypowiedź Tańculi na temat dopingu, znajdziesz poniżej:

Kursy bukmacherskie na rewanż Arkadiusz Tańcula vs Mateusz Murański

Galę FAME 15 obstawisz wyłącznie u legalnego bukmachera BetClic! Jeśli nie masz jeszcze konta, możesz odebrać swój BONUS! Dla nowych użytkowników przygotowano specjalną ofertę powitalną. Możesz postawić pierwszy zakład do 200 zł bez ryzyka! Jeśli Twoje typy będą dobre, zgarniasz wysoką wygraną. Jeśli kupon okaże się on przegrany – otrzymasz ZWROT!

Sprawdź!  Murański musiał przejść operację po walce z Tańculą! Jego nos był zmasakrowany: "Złamanie w czterech miejscach. Potrzebna była interwencja chirurga"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.