KSW

Szpilka zmienia trenera! Zakończył współpracę z Anzorem Azhievem: „Mariusz będzie przygotowywał się z Arbim Shamaevem”

Artur Szpilka potwierdził zakończenie współpracy z head coachem WCA. Tym razem do pojedynku będzie przygotowywał się pod okiem innego trenera.

Były pięściarz w czerwcu stoczy głośne starcie z Mariuszem Pudzianowskim. Będzie to jego druga walka w formule MMA. Wcześniej przed czasem pokonał Siergieja Radczenkę oraz zmierzył się z Denisem Załęckim, jednak pojedynek przerwała kontuzja freak fightera.

Szpilka o zakończeniu współpracy z Azhievem

Teraz ze względu na to, że pojedynek stoczą dwaj zawodnicy z jednego klubu, doszło do pewnych zmian w sztabach trenerskich. Mariusz Pudzianowski po grudniowej przegranej z Mamedem Khalidovem ostatecznie wraca do Arbiego Shamaeva.

„Szpila” przyznał, że jest to jeden z powodów, dla którego on zakończy współpracę z Anzorem Azhievem. Zawodnik z Wieliczki związał się z Jarosławem Rogalą, który będzie jego głównym trenerem. Reszta pozostaje bez zmian i nadal będzie przygotowywał się wraz z Gerardem Łabińskim, Jakubem Chyckim i Tomaszem Miękiną znanym jako trener Kostka.

– Cześć, jak mogliście zauważyć, zacząłem przygotowania do gali KSW pełną parą. Przed nami ogromne wyzwanie, caly team jest gotowy i tutaj kilka słów ode mnie.

– Do walki z Mariuszem Pudzianowskim przygotowywać się będę z Jarosławem Rogalą jako głównym trenerem, Miexon oraz Gerard pomogą mi w przygotowaniach parterowych, a doktor Chycki oraz trener Kostka zadbają o moje przygotowanie wydolnościowe.

– Chciałem podziękować publicznie Anzorowi za wspólną dotychczasową pracę, jesteśmy po rozmowach i rozchodzimy się w dobrych relacjach. Składowych decyzji jest kilka. Anzor jest świetnym trenerem rozumiejącym zapasy i mma jak mało kto, ale ja po latach w zawodowym sporcie wiem, że jestem zawodnikiem, który potrzebuje dużej dyscypliny, a my mamy relację koleżeńską i tego mi w naszej współpracy brakowało. Co więcej, Mariusz przygotowywać się będzie z Arbim, co również ma wpływ na moją decyzję.

– Trener Jarosław Rogala został mi polecony przez Marka Piotrowskiego. Sposób pracy trenera, podejście mentalne, dyscyplina i zaangażowanie wpisuje się w to, czego wiem, że jako zawodnik potrzebuję. Dalej pozostaję zawodnikiem WCA Team oraz AZS AWF Warszawa.

Źródło: Instagram

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.