Boks

Sensacyjne doniesienia w sprawie Michała Cieślaka! Zawalczy o mistrzowski pas WBO? „Otarło mi się o uszy, że…”

Sensacyjne doniesienia w sprawie przyszłości Michała Cieślaka (21-1)! Polak, który jest klasyfikowany na trzecim miejscu rankingu WBO prawdopodobnie w kolejnej walce zmierzy się z niepokonanym Lawrencem Okolie (17-0). Informację przekazał Mateusz Borek, a do pojedynku miałoby dojść na przełomie lutego i marca.

Lawrence Okolie idzie jak burza! Mistrz WBO na 17 stoczonych pojedynków aż 14 razy rozprawiał się ze swoimi rywalami przed czasem. Na nasze nieszczęście wśród nich było dwóch Polaków. W przeciągu 4 miesięcy Okolie bez problemów rozprawił się najpierw z Nikodemem Jeżewskim, a następnie na Wembley Arenie znokautował Krzysztofa Głowackiego.

Michał Cieślak ostatni pojedynek stoczył w maju na Polsat Boxing Night 10, kiedy to przed czasem pokonał Yury Kashinsky’ego (20-3).

Jeszcze wcześniej zmierzył się z Taylorem Mabiką, którego również pokonał przed czasem na gali PBN 9.

Wówczas promotor Eddie Hearn zapewniał, że jeśli Cieślak pokona Mabikę to poleci w zastępstwie za Krzysztofa Głowackiego na walkę właśnie z Okoliem. – „Cieślak walczy w sobotę w pojedynku, z którego nie może się wycofać. Jeśli wygra i nie odniesie kontuzji, zmierzy się z Okoliem. To mamy już zaklepane, ale musimy mieć też opcję rezerwową.”

Cieślak pokonał Mabikę, jednak do Londynu w zastępstwo za Krzysztofa Głowackiego poleciał Nikodem Jeżewski. Polak zaliczył klęskę, a kilka miesięcy później doszło do wyczekiwanego starcia „Główki” z niepokonanym Anglikiem, gdzie i tym razem kolejny z naszych reprezentantów nie był w stanie mu zagrozić. Głowacki został znokautowany.

Sprawdź!  Michalczewski wspomina znajomość z Nikosiem: "Razem balowaliśmy. Nie był taki, jak pokazali w filmie"

Do trzech razy sztuka?

Ostatnio zrobiło się głośno na temat rozmów w sprawie potencjalnej walki Cieślaka z mistrzem świata IBF wagi cruiser Mairisem Briedisem. Niestety finalnie pojedynek nie doszedł do skutku i jak na razie nic nie zapowiada, że do niego dojdzie.

Mateusz Borek w rozmowie z dziennikarzem Rafałem Mandesem z Super Express stwierdził jednak, że Cieślak prawdopodobnie już niebawem ma zmierzyć się z Lawrencem Okolie. Kolejna walka Anglika i druga obrona mistrzowskiego tytułu zaplanowana jest na 27 lutego. Wtedy też miałoby dojść do starcia z Polakiem.

„Otarło mi się o uszy, że nasz najlepszy obecnie pięściarz Michał Cieślak na przełomie lutego i marca ma się zmierzyć z Lawrence’em Okoliem.To najtrudniejszy scenariusz, by sięgnąć po pas w tej kategorii. Ja wiem, że Michał jest odważny, że może przenosić góry, ale jest kilku słabszych czempionów w junior ciężkiej od Okoliego…” – powiedział Mateusz Borek w rozmowie z Rafałem Mandesem z Super Expressu, który jasno zasugerował, że przed walką z Okoliem Polak powinien zmierzyć się jeszcze z kimś innym.

Sprawdź!  Jake Paul spróbuje sił w MMA! "Najpierw osiągnę 10-0, albo 12-0 i pójdę w MMA."

Jeśli nie Jeżewski, Głowacki to, czy Cieślak poradzi sobie z niepokonanym Anglikiem?

Źródło: bokser.org

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.