UFC

Sędziowie byli zgodni – Sodiq Yusuff wygrywa jednogłośną decyzją!

Podczas UFC Vegas 50 zobaczyliśmy również walkę w wadze piórkowej. Sodiq Yussuff zmierzył się z Alexem Caceresem.

Sodiq Yussuff powrócił do oktagonu niespełna rok po pierwszej porażce w UFC. W kwietniu ubiegłego roku przegrał jednogłośną decyzją z Anglikiem, Arnoldem Allenem. Wcześniej jednak popularny „Super” radził sobie naprawdę nieźle. Po wygranej w Dana White’s Contender Series zwyciężył 4 pojedynki, kończąc przed czasem Andre Filiego i Sumana Mokhtariana.

Alex Caceres w UFC debiutował aż 11 lat temu. W trakcie kariery mierzył się z takimi fighterami, jak Yair Rodriguez, czy Urijah Faber. Amerykanin w trakcie dotychczasowej kariery zaliczył rekord 19-12-1. Aż siedmiokrotnie poddawał przeciwników, jednak tyle samo razy przegrywał w ten sposób. Popularny „Bruce Leeroy” wygrał wszystkie z ostatnich 5. pojedynków, z których 2 kończył przez poddanie.

Przebieg walki

Runda 1

Obaj od razu ruszyli z kopnięciami. Caceres zaatakował lewą okrężną, a rywal poszedł w klincz. Natychmiast Alex Caceres poszedł za plecy, jednak Nigeryjczyk go zrzucił. Yusuff od razu zaczął wywierać presję, jednak to Caceres atakował prostymi. Łatwo dał się jednak podciąć. „Super” jest z góry i szuka możliwości lepszej pozycji. Alex wstaje na nogi, jednak jest plecami do siatki. Rozerwanie klinczu i Yusuff za moment atakuje wysokim kopnięciem. Caceres szuka kombinacji z lewym, dobrze unika uderzeń rywala! Nigeryjczyk ratuje się klinczem, bo oberwał kilkoma ciosami. Yusuff zajął plecy oponenta, próbuje ściągnąć „Bruce’a Leeroya” do parteru! Twardo jednak stoi na nogach Amerykanin. Próby ataków z obu stron, dobrze uniknął uderzenia Yusuff i ponownie zaszedł za plecy oponenta. Caceres jednak odwraca sytuację i sam wskoczył za plecy Nigeryjczyka! Próba duszenia zza pleców jednak nieudana.

Sprawdź!  [WIDEO] Dana White i Khabib Nurmagomedov spełnili marzenie urodzinowe 66-letniej fanki Rosjanina

Runda 2

Caceres od razu ruszył z niskim kopnięciem, ale zaraz musiał uciekać przed sierpami rywala. Mocny krótki prawy Nigeryjczyka, napiera na Amerykanina, który jednak też kontruje. Alex atakuje prawymi prostymi, dobrze wytrąca przeciwnika. Yusuff szuka ciosu, ale przyjmuje kolejny cios na twarz. Caceres próbuje atakować, ale mocno bije nigeryjski przeciwnik. „Super” dobrze kopie, Amerykanin po jednym z nich aż przykęknął. Odpowiada Caceres kopnięciami frontalnym na tułów i wysokim. Szukał jeszcze podbródkowego, ale przestrzelił. Mocno za to kopie w nogę Yusuff. Sodiq ponownie kopie, ewidentnie chce opuścić gardę rywala. Ten z kolei przewraca się po kolejnym kopnięciu. Próba ataku ze strony Caceresa, celna, ale to jednak za mało. Kopnięcie na korpus wyłapane, Yusuff nie obalił jednak rywala.

Runda 3

Caceres straszy serią wysokich kopnięć, dobrze trzyma dystans Sodiq Yusuff. Sam atakuje kopnięciami, postraszył wysokim i kontynuuje okopywanie nogi Amerykanina. Mocny lewy prosty z jego strony. Podchodzi bliżej rywala Caceres, jednak Nigeryjczyk dobrze się broni i kontruje. Obrotowe kopnięcie na korpus „Super”, który odpowiada następnym low kickiem. Caceres próbuje szarżować, ale widać po nim zmęczenie. Mocny prawy prosty w wykonaniu Yusuffa, tak samo high kick. Kolejne kopnięcia na nogi Amerykanina. Trafił podbródkowym, ale rywal wygląda dużo świeżej. Podszedł bliżej Caceres, klincz na siatce i lewy hak przy rozerwaniu. Jeszcze spróbował gilotyny Yusuff, ale walka zakończy się decyzją, a zwycięzca raczej jest znany.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot odpowiada na wyzwanie rywala z TOP 15! Powrót do oktagonu coraz bliżej?

Wynik: Sodiq Yusuff wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.