MMAUFC

UFC Vegas 23: Arnold Allen pokonuje Sodiqa Yussufa jednogłośną decyzją sędziów [RELACJA]

Co-main eventem gali było starcie dwóch zawodników, którzy w swoich karierach ponieśli tylko po jednej porażce. Sodiq Yusuff (MMA 11-1) skrzyżował rękawice z Arnoldem Allenem (MMA 16-1). Po kapitalnych dwóch rundach i słabszej trzeciej, to Arnold Allen na kartach sędziowskich okazał się zawodnikiem lepszym. Najważniejsza informacja dla Polaków! Mateusz Gamrot znokautował w drugiej rundzie Scotta Holtzmana i po raz pierwszy w organizacji UFC, to jego ręka została uniesiona w górę.

Runda 1:

Obaj zawodnicy rozpoczęli pojedynek z pełnym respektem do umiejętności rywala. Mocne wymiany i uderzenia seriami rozkręcały się, ale dopiero w okolicach 3 minuty Allen trafił mocnym lewym. Cios ten zrobił wrażenie na Yousuffie, który podparł się na ręce, ale zdołał uratować niebezpieczną dla siebie pozycję. Allen zmusił oponenta do ucieczki pod siatkę, gdzie zaprzęgł zapasy i kontrolował pozycję aż do końca pierwszej odsłony. Zdecydowanie najlepsza runda jak dotychczas gali UFC Vegas 23.

Runda 2:

Tym razem to Yusuff ruszył odważniej do przodu, zmuszając Allena do defensywy. Na początku trzeciej minuty, Allen starał się przehwycić nogę przeciwnika, jednak ten szybko zorientował się w sytuacji i zdołał wybronić tę próbę. Mniej więcej w połowie rundy, mocnym ciosem trafił Allen i wydawało się, że to może być koniec tego pojedynku, ale znów Yusuffowi udało się przetrwać. Na minutę przed końcem znów zapaśniczo popracował Anglik i skontrolował swojego oponenta przy siatce.Koniec rundy Allen zaznaczył dwoma highkickami, jednak oba spadły na gardę Yusuffa. Po dwóch odsłonach zawodnikiem lepszym był Arnold Allen.

Sprawdź!  UFC Vegas 23: Daniel Rodriguez pewnie wypunktował Mike'a Perry'ego na otwarcie karty głównej [RELACJA]

Runda 3:

Allen szybko ruszył po nogi Yusuffa, jednak ten dobrze wybronił próbę obalenia. Yusuff odwrócił pozycję i zaczął pracować zapaśniczo pod siatką, ale zapasami tej walki nie mógł wygrać. Na minutę przed końcem inicjatywę przejął Allen, ale runda powinna zostać zapisana na konto Yusuffa. O ostatecznym wyniku walki musieli więc zadecydować sędziowie.

Rezultat: Arnold Allen pok. Sodiqa Yusuffa jednogłośną decyzją sędziów (3x 29-28)

Źródło: UFC Fight Pass