UFC

(VIDEO) Efektowne TKO Khalila Rountree w 2 rundzie kończy rywala!

Jeszcze przed main eventem UFC Vegas 50 odbył się inny pojedynek w wadze półciężkiej. Khalil Rountree starł się z Karlem Robersonem.

Khalil Rountree od początku kariery w UFC nie potrafił ustabilizować formy. Po ciężkich dwóch pierwszych walkach (porażki przez decyzję i duszenie) w końcu przyszły lepsze chwile. Daniel Jolly i Paul Craig padali już w 1 rundach. Na drodze „The War Horse” stanął jednak Michał Oleksiejczuk, który pokonał Rountree. Amerykanin wciąż jest twardym i niebezpiecznym zawodnikiem, o czym przekonał się we wrześniu ubiegłego roku Modestas Bukauskas. Litwin przegrał przez TKO w 2 odsłonie po ciężkim kopnięciu frontalnym na kolano.

Karl Roberson drogę do największej federacji znalazł przez Dana White’s Contender Series. Popularny „Baby K” oficjalnie w UFC zadebiutował w 2017 roku poddając rywala już w 1 odsłonie. Później jednak nie było tak dobrze. Wygrane przeplatał porażkami, w tym także z obecnym championem wagi półciężkiej, Gloverem Teixeirą. Do walki z Rountree na UFC Vegas 50 podszedł na serii dwóch porażek przez poddanie.

Przebieg walki

Runda 1

Rountree trafił z niskim kopnięciem, Roberson odpowiada wysokim. Mocny lewy prosty ze strony „The War Horse”! Roberson odpowiada, dużo mocnych ciosów w pierwszej minucie walki. Ponownie mocne niskie kopnięcie ze strony Khalila Rountree. Rywal zamknięty pod siatką, szuka drogi wyjścia, ale mocno napiera „The War Horse”. Niskie kopnięcie ze strony Robersona, ale przeciwnik odpowiada swoim! Dużo szachowania, Rountree wciąż napiera strasząc prawym prostym. Szuka mocnej kontry na markującego wejście w nogi Robersona. Przy kolejnej próbie wyłapał nogę i przewrócił oponenta. Mocny front kick Rountree na tułów. Ponownie dużo szachowania i mało akcji, ruszył z kopnięciem Roberson, ale nadział się na mocną kontrę Khalila! Rountree rzucił się jeszcze z szarżą, ale rundę kończy srena!

Sprawdź!  Kiedy i o której walka Gamrot vs. Tsarukyan? Gdzie i jak oglądać UFC Vegas 57: Gamrot vs. Tsarukyan? Karta walk i stream online za darmo.

Runda 2

Rountree rzuca się prawym i powala rywala! Naciska, atakuje, uderza i kopie i kończy walkę tuż na początku drugiej odsłony!

Wynik: Khalil Rountree wygrywa przez TKO w 2 rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.