UFC

Mateusz Gamrot awansuje w rankingu UFC! Walka o pas coraz bliżej!

Wygrana Mateusza Gamrota została doceniona przez ekspertów. Polski zawodnik zaliczył awans w rankingu kategorii lekkiej!

„Gamer” był jednym z dwóch Polaków, którzy w miniony weekend podczas UFC 299 weszli do oktagonu. Michał Oleksiejczuk niestety szybko przegrał z Michelem Pereirą. Mateusz poradził sobie dużo lepiej.

Walka z Rafaelem dos Anjosem nie należała do najłatwiejszych. Gamrot już w pierwszej rundzie został trafiony, co mogło poskutkować skończeniem. Polak pozbierał się jednak i zdominował zapaśniczo byłego mistrza wagi lekkiej. Po pełnych trzech rundach sędziowie orzekli jednogłośną wygraną „Gamera”.

Zobacz pierwsze słowa Mateusza Gamrota po UFC 299:

Mateusz Gamrot awansuje!

Polski lekki mierzył się dopiero z 11. zawodnikiem rankingu kategorii lekkiej, toteż zdaniem wszystkich było to starcie gwarantujące mu utrzymanie szóstego miejsca. Najnowsza drabinka pokazuje jednak, że Mateusz Gamrot awansował na 5. miejsce!

Tym samym Polak „zepchnął” o jedno oczko w dół Michaela Chandlera. Rafael dos Anjos zamienił się miejscami z Benoit Saint-Denis. Francuz tego samego wieczoru przegrał w co-main evencie przez nokaut z Dustinem Poirierem.

Sprawdź!  Curtis Blaydes: "Lewis vs. Gane to plan B. Ale wierzę, że wygra Lewis."

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.