KSW

Rosną szanse na angaż Don Diego w KSW? Lewandowski: „Coraz częściej ten zawodnik…”

Mateusz „Don Diego” Kubiszyn przez wielu przymierzany jest do debiutu w KSW. Głos w tej sprawie zabrał też szef organizacji, Martin Lewandowski.

Już niebawem, 24 lutego, w PreZero Arenie w Gliwicach odbędzie się gala XTB KSW Epic, która jest kwintesencją pełnej nazwy organizacji. KSW w rozwinięciu to w końcu „Konfrontacja Sztuk Walki” i jak wiemy pojedynki mają odbywać się w wielu różnych formułach.

Zdaniem wielu kibiców największa polska organizacja MMA powinna na to wydarzenie ściągnąć Mateusza Kubiszyna. Niekwestionowany mistrz GROMDY to wielokrotny mistrz w kick-boxingu, a do tego coraz bardziej medialna postać w polskich sportach walki. „Don Diego” zapewne byłby sporym medialnym wzmocnieniem dla KSW, gdzie później również mógłby toczyć pojedynki w MMA.

Mistrz GROMDY na temat walki na XTB KSW Epic wypowiedział się między innymi w ostatnim wywiadzie dla Fansportu TV.

Szef KSW o Don Diego: „Coraz częściej dobija się z różnych stron”

W temacie ewentualnego występu na gali z cyklu Epic wypowiedział się też Martin Lewandowski. W długim wywiadzie dla Jarosława Świątka szef KSW przyznał, że „Don Diego” jest ciekawym sportowo kąskiem:

Sprawdź!  (VIDEO) Różalski o hejterach po przegranej w KSW: "Kanalie, które mnie kąsają były, są i będą. Żebyście ku*wy..."

Kubiszyn zaczął mi się… Wiesz, coraz częściej dobija się z różnych stron. To by było, przy konkretnym zestawieniu myślę bardzo fajne. Myślę, że walka z Janikowskim była parę lat temu i od tamtego czasu „Don Diego” zrobił duży postęp. Jest zawodnikiem, który walczy widowiskowo.

Walczy za…biście, przynajmniej to pokazał na GROMDZIE. Na pewno w KSW jest miejsce na takich ludzi z charakterem, ale nie chcę tu deklarować, nie chcę też robić jakichś nadziei. Mówię, jest na mapie zainteresowania. Tyle, nie ma na tę chwilę, dzisiaj żadnych planów na jego zestawienie, zatrudnienie, przeciwnika na gali KSW EPIC.

Gdy Mateusz Kubiszyn zaapelował do organizatorów gali zgłaszając gotowość, chęć na walkę z nim wyraził Andrzej Grzebyk. Lewandowski przyznał, że właśnie takowe zestawienie by zobaczył.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.