UFC

Ronaldo „Jacare” Souza zakończył karierę w MMA

Od pewnego czasu weteran UFC Ronaldo Souza nie ma najlepszej passy. Po swojej ostatniej porażce „Jacare” rozstał się z Ultimate Fighting Championship . Teraz ogłosił zakończenie swojej przygody z MMA.

Ronaldo Souza jest prawdziwym weteranem mieszanych sztuk walki. W swojej bogatej karierze stoczył prawie wiele świetnych pojedynków. W przeszłości występował w takich organizacjach jak: Jungle Fight, Strikeforce czy Dream. Przez ostatnie lata walczył dla Ultimate Fighting Championship.

Nieudany debiut w wadze półciężkiej i porażka z Janem Błachowiczem.

„Jacare” po porażce z Jackiem Hermanssonem  podczas UFC on ESPN+ 8, postanowił spróbować swoich sił w wadze półciężkiej. Debiut w nowej dywizji odbył się na UFC on ESPN+ 22, gdzie po wyrównanym boju przegrał na punkty z naszym rodakiem Janem Błachowiczem. Po tej przegranej postanowił powrócić do kategorii w średniej. Brazylijczyk jest równie uznanym parterowcem. W przeszłości występował na wielu prestiżowych zawodów BJJ w tym ADCC. W swoim ostatnim boju na UFC 262 został poddany przez Andre Munizem.

Ronaldo Souza kończy karierę w MMA

Brazylijczyk w wywiadzie dla portalu Combate ogłosił zakończenie kariery w mieszanych sztukach walki.Jednak Souza zdradził, że nie odchodzi całkowicie od sportów walki. Zamierza on kontynuować przygodę z brazylisjkim jiu-jitsu, gdzie w przeszłości odnosił ogromne sukcesy

Sprawdź!  KSW 61: Pudzianowski vs. Jurkowski - gdzie i o której oglądać? Transmisja, stream online live, karta walk

„Nie planuję wracać już do walk. To jest naprawdę koniec. Kończę z MMA i wracam do sportu, gdzie stworzyłem historię. Powracam do treningów i może do startów w zawodach. Uwielbiam wyzwania, a brazylijskie jiu-jitsu stało się dla mnie takim wyzwaniem, ponieważ ten sport świetnie się rozwinął.” – powiedział Ronaldo Souza w wywiadzie dla portalu Combate.

źródło: Combate

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.