KSW

(VIDEO) Roman Szymański rozbija w drugiej rundzie Mateusza Legierskiego na KSW 65!

Starcie Romana Szymańskiego z Mateuszem Legierskim było planowane już wcześniej. Ostatecznie jednak doszło do niego podczas gali KSW 65.

Do walki Romana Szymańskiego z Mateuszem Legierskim miało dojść w zeszłym roku na gali KSW 53. Mateusz doznał jednak wówczas kontuzji i musiał wycofać się z pojedynku. W zastępstwie za Mateusza, Roman zmierzył się z Filipem Pejiciem. Pojedynek zakończył się w trzeciej rundzie, kiedy to Roman rozbił swojego rywala na macie.

Po tym pojedynku Roman otrzymał szansę walki o zwakowany pas wagi lekkiej i podczas KSW 57 zmierzył się z Marianem Ziółkowskim, jednak przegrał w czwartej rundzie. Pół roku później Roman ponownie pojawił się w klatce KSW i przywitał w niej Donovana Desmae, którego pokonał po decyzji sędziów.

Mateusz Legierski zadebiutował w klatce KSW w zeszłym roku mierząc się z wybitnym zapaśnikiem, Francisco Barrio. Od początku starcia widać było, że Argentyńczyk szuka walki w parterze, a Polak stara się utrzymać bój w stójce. Ostatecznie bój zakończył się na punkty i to Mateusz został jego zwycięzcą.

Legierski wszedł do klatki jako niepokonany zawodnik. Był jednak zdecydowanie mniej doświadczony od Romana Szymańskiego. Warto jednak pamiętać, że Mateusz w amatorskim MMA stoczył sześćdziesiąt sześć walk, z których wygrał sześćdziesiąt trzy razy.

Sprawdź!  Jan Błachowicz skomentował walkę Jurasa z Pudzianowskim: "Lepiej wygrać brzydko niż przegrać ładnie. Żaden zawodnik się nie będzie cieszył z przegranej..."

RELACJA

Runda 1:

Szymański od razu poszedł do przodu i po niecelnym latającym kolanie obalił swojego rywala. Roman kontrolował Legierskiego będąc w jego gardzie. Szuka on miejsca na krótkie ciosy. Z powodu pasywności sędzia podniósł walkę do stójki. Po kilku niskich kopnięciach i nieudanych ciosów Mateusza Szymański znów zdobył sprowadzenie. Przez chwilę Roman polował na poddanie jednak Legierski był czujny. Szymański zaczął szukać okazji do zajęcia pleców, lecz popełnił błąd i stracił pozycję i Mateusz zdobył plecy i próbował poddać Romka, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i runda zakończyła się dociskaniem Legierskiego przez jego rywala

Runda 2:

Tym razem do przodu poszedł Legierski, który zadał kilka celnych ciosów. Roman był jednak czujny i po kilkunastu sekundach obalił swojego przeciwnika. Będąc w parterze kontrolował Mateusza i zadawał krótkie ciosy. Do swojego arsenału Szymański dołożył króciutkie łokcie. Następnie zdobył on półgardę skąd pracował krótkimi uderzeniami. Roman zaczął zadawać coraz większą ilość ciosów i po coraz mocniejszych uderzeniach sędzia przerwał pojedynek ze względu na brak obrony Legierskiego.

Sprawdź!  (VIDEO) "Bombardier" na treningu u Artura Szpilki! Zobaczcie trening rywala Mariusza Pudzianowskiego

Roman Szymański pokonał Mateusza Legierskiego przez TKO w 2. rundzie.

Karta walk gali KSW 65:

Main event:

83,9 kg/185 lb: Mamed Khalidov (35-7-2, 15 KO, 16 SUB) vs Roberto Soldić (19-3, 16 KO, 1 SUB) – walka o pas wagi średniej.

Co-main event:

65,8 kg/145 lb: Daniel Torres (12-4, 6 KO, 1 SUB) vs Salahdine Parnasse (15-1-1, 2 KO, 5 SUB) – walka o pas wagi piórkowej.

Karta główna:

65,8 kg/145 lb: Damian Stasiak (18-5, 8 KO, 3 SUB) vs Lom-Ali Eskijew (17-5, 8 KO, 2 SUB)
70,3 kg/155 lb: Roman Szymański (14-6, 2 KO, 3 SUB) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 SUB)
120,2 kg/265 lb: Michał Kita (20-13-1, 12 KO, 5 SUB) vs Marek Samociuk (4-1, 1 KO)
77,1 kg/170 lb: Adam Niedźwiedź (8-4, 1 KO, 7 SUB) vs Miroslav Brož (12-3, 1 KO, 2 SUB)
93 kg/205 lb: Damian Piwowarczyk (4-0, 1 KO, 2 SUB) vs Marc Doussis (7-0 1NC, 5 KO, 2 SUB)
52,2 kg/115 lb: Anita Bekus (4-2, 2 KO) vs Magdalena Sormowa (10-3, 2 KO, 5 SUB)
65,8 kg/145 lb: Patryk Likus (1-0) vs Piotr Olszynka (6-7, 1 KO, 2 SUB)
61,2 kg/135 lb: Szamad Erzanukajew (0-0) vs Bartosz Rewera (1-0, 1 KO)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.