KSW

Roberto Soldic zapowiada swój występ na wrześniowej gali KSW

Roberto Soldic nie był już widziany w klatce KSW kilka miesięcy. Kibice domagają się występu efektownie walczącego Chorwata. „Robocop” w wywiadzie dla polsatsport.pl zdradził, że jego kolejna walka odbędzie się prawdopodobnie we wrześniu.

Roberto Soldic jest niezwykle widowiskowo walczącym zawodnikiem.  Zdecydowaną większość swoich walk kończył przed czasem co pokazuje, że nie lubi zostawiać decyzji w rękach sędziów punktowych. Chorwat zadebiutował w federacji KSW w 2017 roku, gdzie na gali z numerem 41 zdeklasował Borysa Mańkowskiego (22-8-1) wygrywając z nim przez TKO w trzeciej rundzie i zdobywając pas mistrzowski w kategorii do 77 kilogramów.

To trofeum stracił już na KSW 43, gdzie został znokautowany przez Dricusa Du Plessisa (15-2). Do rewanżu doszło na KSW 45. Tym razem przez KO w trzeciej rundzie wygrał Chorwat. Aktualnie posiada fantastyczną serię pięciu wygranych z rzędu. W swoim ostatnim boju na KSW 46 zdemolował weterana Michała Materlę (29-8) wygrywając z nim przez TKO w 1. rundzie.

Roberto Soldic zapowiada powrót we wrześniu. Czyżby na horyzoncie walka z Mamedem na gali w Puli.

Roberto Soldic oczywiście nie zdradził nazwiska rywala, ponieważ ta sprawa nie jest jest jeszcze ostatecznie dopięta. Jednak Chorwat zaznaczył, że będzie to walka w kategorii średniej 84 kilogramów. Od wielu miesięcy mówi się o jego starciu z mistrzem tej dywizji legendarnym Mamedem Khalidovem (35-7-2). Bardzo możliwe, że do tego boju dojdzie na gali w Puli, która według wstępnych doniesień ma odbyć się na początku września.

Sprawdź!  (VIDEO) Mamed zwraca się do kibiców po KSW 77: "Czułem się jakbym miał 25 lat. Jeszcze lepiej poczułem się na prezentacji, jakbym dostał..."

„Miałem bić się już w lipcu, ale coś się wydarzyło i niestety nie będzie mi to dane. Najprawdopodobniej zawalczę we wrześniu, ale nie jestem jeszcze do końca pewny tego, kto będzie moim przeciwnikiem, więc nie chcę wprowadzić nikogo w błąd. Na pewno zostanę jednak w wadze średniej. Zamierzam sięgnąć po pas tej kategorii, a później zapewne wrócę do wagi półśredniej. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość i jak pójdzie mi w limicie do 84 kg. Debiut w wadze średniej miałem wyjątkowo udany, więc liczę na to, że za drugim razem będzie podobnie.”

powiedział Roberto Soldic dla polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.