High League

Poważne problemy High League! Rząd zablokował pieniądze federacji! Co z kolejną galą?

Niespodziewanie niecałe trzy tygodnie przed siódmą edycją polski rząd zablokował wszystkie środki High League! To koniec freakowej federacji?

17 czerwca miało odbyć się kolejne freakowe wydarzenie, w main evencie, którego zestawiono Alberto Simao z „Kubańczkiem”. Na gali ma także dojść do starcia pomiędzy Michałem Pasternakiem i Tomaszem Sarara czy pierwszych pojedynków w ramach turnieju.

Nie wiadomo, czy High League 7 w ogóle się odbędzie, gdyż Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji po rozpatrzeniu wniosku Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zamrożono wszystkie środki na rachunkach organizacji!

Polski rząd zablokował środki federacji High League

Działania te zostały podjęte ze względu na podejrzenia o powiązania właścicieli federacji z czeczeńskim dyktatorem Ramzanem Kadyrowem, który wspiera atak Władimira Putina na Ukrainę. Jak wyjaśnia swoją decyzję MSWiA beneficjentami High League jest rodzeństwo Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva, którzy utrzymują relację z przywódcą Czeczenii.

Dodatkowo ich brat Baysangur ma stać za najważniejszymi decyzjami podejmowanymi przez federację. Wcześniej pracował także dla rosyjskiej organizacji ACA, która najprawdopodobniej należy do Kadyrowa. Niedawno w ACA zadebiutował jego syn, który zwyciężył po dużych kontrowersjach. Sędzia przerwał pojedynek zdecydowanie zbyt szybko, co odbiło się szerokim echem w social mediach.

Sprawdź!  Kolejny zawodnik wściekły na Alana Kwiecińskiego! "Ty zwykła parówo! Nie jestem żadnym konfidentem" [VIDEO]

Poniżej znajdziesz szczegółowe wyjaśnienia opublikowane w oficjalnym oświadczeniu MSWiA. Sprawa jest poważna i wygląda na to, że gala najprawdopodobniej się nie odbędzie, gdyż nie ma możliwości odwołania się od tej decyzji:

– High League Bielski sp. Komandytowo-akcyjna działa w ramach federacji High League, która zajmuje się organizowaniem gali typu freak show fight. Beneficjentami rzeczywistymi tego podmiotu są m.in. obywatele Federacji Rosyjskiej pochodzenia czeczeńskiego: Khazhbi Edelbiev i jego siostra Diana Edelbieva. Rodzina Edelbiev ma utrzymywać relacje z przywódcą Czeczenii – Ramzanem Kadyrowem, znajdującym się na listach sankcyjnych Unii Europejskiej, Ukrainy, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Japonii.

Oddziały specjalne Ramzana Kadyrova zaangażowane są w działania wojenne Federacji Rosyjskiej na Ukrainie, a rekrutacja do nich odbywać ma się m.in. za pośrednictwem klubów mieszanych sztuk walki. W grudniu 2020 r. Departament Skarbu USA objął sankcjami finansowymi organizację ACA (Absolute Championship Akhmat) z powodu jej bezpośrednich powiązań z Ramzanem Kadyrovem.

Przedstawicielem ACA na Europę był Baysangur Edelbiev – brat właścicieli podmiotu High League Bielski sp. komandytowo-akcyjna. Utworzenie federacji High League umożliwiło osobom powiązanym z Ramzanem Kadyrowem kontynuowanie działalności w Polsce. Zastosowanie środków ograniczających wobec podmiotu High League Bileski sp. komandytowo-akcyjna uniemożliwi czerpanie korzyści z ich działalności osobom powiązanym z reżimem Ramzana Kadyrova, wspierającego agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Na ten moment organizacja zareagowała jedynie krótkim wpisem w social mediach o treści – Jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją. Analizujemy ją wraz z naszym działem prawnym. Prosimy o cierpliwość.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.