UFC

Pierwsze słowa Joanny Jędrzejczyk po zakończeniu kariery! „Czyż nie takie jest życie?”

W minioną sobotę na UFC 275 najlepsza polska fighterka MMA, Joanna Jędrzejczyk, poległa przez KO w 2. rundzie. Już chwilę później „JJ” ogłosiła zakończenie kariery, a dziś po raz pierwszy wypowiedziała się w mediach społecznościowych.

Na UFC 275 doszło do powrotu byłej królowej słomkowej kategorii wagowej kobiet i bezsprzecznie najlepszej mistrzyni w historii dywizji. Joanna Jędrzejczyk po dwóch latach rozbratu ponownie spotkała się w oktagonie z Weili Zhang. Chciała zrewanżować się Chince za porażkę przez decyzję z 2020 roku.

Pojedynek na gali w Singapurze od początku przebiegał po myśli „Magnum”. Jędrzejczyk próbowała atakować i trafiała rywalkę, ale ostatnie słowo należało właśnie do Weili Zhang. Skończyła Polkę brutalnym KO w 2. rundzie. W rozmowie z Danielem Cormierem popularna „JJ” ogłosiła zakończenie kariery.

Pierwsze słowa Joanny Jędrzejczyk

Natychmiast w Internecie pojawiły się wpisy największych gwiazd z podziękowaniami dla Jędrzejczyk. Sama fighterka nie potrafiła ukryć emocji i zarówno w oktagonie, jak i później na konferencji prasowej nie mogła powstrzymać łez.

Dziś, po raz pierwszy od UFC 275 była Królowa Słomkowych zabrała głos w social mediach:

Sprawdź!  Błachowicz typuje walkę Adesanya vs Pereira! "Jest wytrzymały, bardzo mocny, wygrał z nim dwa razy, ale..."

Ostatni taniec. To był zaszczyt, Singapur! Takiego zakończenia niedzielnej gali się nie spodziewałam. Dni, tygodnie, a w tym campie nawet miesiące przygotowań, ciężkiej pracy, poświęcenia, inwestycji w siebie, bólu, potu, krwi i łez tylko umacnia. Umacnia zarówno fizycznie jak i psychicznie. Idzie się wtedy po nic innego jak po zwycięstwo, chodź czasem Bóg, życie mają dla nas inną drogę. I co cenię najbardziej? Adaptację i gotowość do tych właśnie zmian. Czasami bolesnych upadków, wyboistych dróg. Nie czekając w strachu na to co za rogiem, lecz idąc z podniesioną głową przed siebie. Czyż nie takie jest życie?

– Z odwagą, moi drodzy. Z odwagą. Pomimo tego strachu i nieznanego. Nie traćcie czasu. Kochajcie i celebrujcie życie. Bez tego świat by o mnie nigdy nie usłyszał. Lecę odpoczywać!

Wszystko Joanna Jędrzejczyk, jako osoba uduchowiona, podsumowała cytatem z Pisma Świętego:

– Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska są tym, co mnie pociesza (Ps 23,4)

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.