UFC

(VIDEO) Powrót króla! Tłumy witają Jiriego Prochazkę!

Jiri Prochazka przetrwał wojnę na UFC 275 i został pierwszym czeskim mistrzem w federacji. Nowo ukoronowany champion powrócił do kraju z pasem i zaprezentował go tysiącom fanów!

Na UFC 275 szansę na zdobycie pasa mistrzowskiego wagi półciężkiej już w swojej 3. walce w federacji otrzymał Jiri Prochazka. Czeski Samuraj szybko kończył przed czasem byłych pretendentów do tytułu: Volkana Oezdemira i Dominicka Reyesa. Z tego powodu wielu bukmacherów faworyzowało go na pewnego zwycięzcę w main evencie gali, która miała miejsce w Singapurze.

Jak było widać, Glover Teixeira, nie dał sobie łatwo odebrać pasa. Brazylijczyk przyjął wiele ciosów i lądował na deskach. Mimo tego to on wydawał się pewnym wygranym na kartach sędziowskich. Aż pięciokrotnie sprowadzał Prochazkę do parteru, był też bardzo bliski poddania pretendenta trójkątem rękoma. Koniec końców to jednak „Denisa” tryumfował poddając Teixeirę w 5. rundzie.

Prochazka witany przez tłumy!

Po wygranej Jiri Prochazka powrócił do swojego kraju, gdzie wielotysięczny tłum zgotował mu przyjęcie godne króla! Wielką fetę i powitanie Czeskiego Samuraja nagrały kamery UFC Europe oraz Paradigm – grupy menedżerskiej „Denisy”.

Jiri Prochazka wykazał się niezwykłym sprytem i wytrwałością w main evencie UFC 275. Czech został pierwszym fighterem, który poddał Glovera Teixeirę w jego 41. walce w MMA. Sam Brazylijczyk z kolei może sobie pluć w brodę – patrząc na opublikowane karty sędziowskie widać, że wygrałby na punkty. Do tego zabrakło mu… 28. sekund.

Sprawdź!  Krzysztof Jotko zwolniony z UFC!

Źródło: UFC Europe, Paradigm.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.