UFC

Oliveira czeka na ofertę walki o pas UFC? „Nie ma dywizji nikogo, poza nim”

Team Charlesa Oliveiry ponownie ani słowem nie wspomina o Mateuszu Gamrocie. Trener Brazylijczyka uważa, że jego podopieczny już w kolejnej walce może zmierzyć się o pas wagi lekkiej.

Dywizja do 155 funtów UFC od dawna uznawana jest za najlepszą w organizacji. Mistrz Islam Makhachev przed kilkoma tygodniami obronił jej korony poddając Dustina Poiriera, a za rogiem czyhają kolejne wyzwania.

Następnym w kolejce jest Arman Tsarukyan, jednak nie wiadomo, kiedy dokładnie zmierzy się z Dagestańczykiem. Wszystko przez zawieszenie, które otrzymał za uderzenie fana w drodze do oktagonu podczas UFC 300. Jeśli Ormianin wypuści nagranie w ramach kampanii przeciwko przemocy, kara zakończy się już po 6 miesiącach.

Trener Oliveiry chce walki o pas

Zawieszenie Tsarukyana wykorzystać może… jego ostatni rywal, Charles Oliveira. Brazylijczyk przegrał z „Ahalkalaketsem” przez decyzję, ale zdaniem trenera „do Bronxa” nie ma innego pretendenta na rozkładzie:

I Charles i ja chcemy tego pasa. Jeśli Arman jest zawieszony, to nie ma nikogo innego, poza Charlesem Oliveirą – powiedział Diego Lima w wywiadzie dla Ag Fight.

Poirier dopiero co z nim walczył, Gaethje właśnie został znokautowany. Prawda jest taka, że Arman tymczasowo wypadł z gry, więc według mnie w dywizji lekkiej nie ma nikogo, poza Charlesem Oliveirą, kto mógłby zmierzyć się z Islamem Makhachevem. To walka której chcemy, której Charles chce.

Oliveira przegrał już raz z Makhachevem, co miało miejsce w październiku 2022 roku. Po tym były mistrz zdołał znokautować Beneila Dariusha, ale zaliczył też wspomnianą przegraną.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot gotowy na UFC 285! "Wychodzę, żeby skończyć tego gościa"

O pojedynek z „do Bronxem” już od jakiegoś czasu ubiega się Mateusz Gamrot. Nazwisko Polaka ponownie nie padło w kontekście Brazylijczyka, co może być też celową zagrywką. Niedawno informowano bowiem, że do walka „Gamera” z Oliveirą negocjowana jest na wrzesień.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.