Boks

Ołeksandr Usyk nokautuje Daniela Dubois w 9. rundzie! [WIDEO]

Bokserską galę we Wrocławiu zakończyło starcie o pasy wagi ciężkiej: Usyk vs Dubois. Ołeksandr stanął do obrony tytułów WBO, IBO, IBF oraz WBA przeciwko angielskiemu pretendentowi.

Ołeksandr Usyk powrócił do ringu po niejednogłośnej wygranej nad Anthonym Joshuą. Ukraiński champion dwukrotnie rozbił popularnego „AJ’a” i zdawało się, że w kolejnym pojedynku zmierzy się z Tysonem Furym. Negocjacje z „Królem Cyganów” były jednak dalekie od sukcesu, choć wszyscy wierzą, że panowie spotkają się w końcu w kwadratowym pierścieniu.

Fury’ego czeka superfight z byłym mistrzem UFC, Francisem Ngannou. Ołeksandr Usyk we wrocławskiej Tarczyński Arena stanął do walki z jego rodakiem, Danielem Dubois. Anglik stoczył dotychczas 20 pojedynków, z których wygrał aż 19. Co więcej, jedynie Kevin Johnson wytrzymał z nim pełen dystans. Przed trzema laty Dubois zaliczył bolesną porażkę z rąk Joe Joyce’a, po której podniósł się notując 4 kolejne wygrane z rzędu.

Usyk vs Dubois – RELACJA

RUNDA 1

Dubois zaczął od straszenia lewym prostym, mobilny Usyk z łatwością ich unika. Sam doskakuje z mocnym prawym. Anglik wyprowadza dużo ciosów, ale mija się z celem o kilka centymetrów. Dobra próba uderzenia na korpus w wykonaniu pretendenta. Ciasna garda Usyka nie pozwala rywalowi na celne ciosy, Ołeksandr dokłada też kilka celnych ciosów.

Sprawdź!  Już w niedzielę walka Mayweather vs Paul! Transmisja pojedynku w TVP Sport!

RUNDA 2

Usyk zaczyna od wywierania presji lewym jabem. Dubois odgryza się agresywniejszymi uderzeniami. Niezła seria Daniela zakończona ciosem na korpus. Mocny lewy Ołeksandra, zaraz kolejny. Punktuje Dubois Ukrainiec, dwa lewe proste i prawy na głowę. Przepuszcza też mocne uderzenie Anglika. Dubois skrócił dystans, Usyk spycha przeciwnika na liny.

RUNDA 3

Dużo rusza się Usyk, przyjmuje prawy na głowę. Sam kąsa jednak niezłym lewym prostym, niezwykle szybki jest Ukrainiec. I kolejne długie lewe Ołeksandra. Dubois atakuje na korpus, trafił trochę za nisko. Daniel trafia kilkoma prostymi, ucieka mu mistrz wagi ciężkiej i odgryza się swoimi ciosami. Dubois szuka prostego na tułów i prawego haka, został jeszcze zepchnięty do defensywy na koniec rundy.

RUNDA 4

Usyk atakuje prawymi prostymi, ucieka przed serią pretendenta. Mocny cios na korpus w wykonaniu Anglika, szybko i mocno jabami i crossami odpowiada mu Ukrainiec. Usyk nie sięga z prawym sierpem, obrywa prawym w kontrze. Dobrze skręca się w swoją prawą stronę i unika cepa Dubois, który agresywniej atakuje Usyka.

RUNDA 5

Ukraiński mistrz znów dużo się rusza, schyla się Dubois z prostym na tułów, ale trafia poniżej pasa… Choć po nagraniu widać, że cios nie trafił tak nisko. Po długiej przerwie pięściarze wracają do walki, daniel Dubois natychmiast atakuje prawymi championa. Straszy też ciosami na brzuch, Usyk blokuje kolejne ciosy. Kolejny mocny cios na brzuch w wykonaniu pretendenta. Ołeksandr odpowiada mocno prostym, czai się też na potężny sierp w kontrze. Usyk skraca dystans, inkasuje też kilka uderzeń na brzuch. Doskakuje z mocnym lewym Ukrainiec! Przyjął prawy i nie przestaje atakować do gongu.

RUNDA 6

Dubois agresywnie, podchodzi z szybkimi ciosami. Usyk skutecznie trafia prawym prostym i mocno bije lewym sierpem. Pretendent odczuwa kolejne ciosy, cofa się do narożnika. Ukrainiec ustawia sobie Anglika, mocne ciosy na głowę i przyjmuje kontrę na tułów. Coraz bardziej odczuwa uderzenia na brzuch mistrz. Dobre proste Usyka, sam również celuje na korpus Dubois. Pretendent szuka jeszcze potężnego sierpa na moniec.

Sprawdź!  Ołeksandr Usyk stanął w obronie Ukrainy! Chwycił za broń i razem z Wasylem Łomaczenko dołączył do...

RUNDA 7

Usyk dobrze wyczekuje rywala i trafia lewym, Dubois szuka tułowia Ukraińca. Usyk trafia niezłym prawym w brzuch, dokłada celny lewy jab. Dubois zaczyna zyskiwać przewagę w rundzie, trafia na korpus i spycha mistrza do defensywy. Usyk zwolnił, ale ucieka przed ciosami pretendenta. Mocny lewy sierp Ołeksandra, zaraz kolejny po prostym. Unika uderzeń Anglik i szuka haków na brzuch. Usyk czuje krew i ruszył z atakiem rzucając się z sierpami.

RUNDA 8

Dobrze zaczął rundę Dubois. Skrócił dystans, trafił prawymi, ale Usyk szybko się odgryza. Celnie bije Anglika w głowę, inkasuje zaraz kolejny cios w brzuch. Daniel dobrze atakuje lewym prostym i prawym na korpus. Widocznie zwolnił mistrz wagi ciężkiej, nie trafia czysto z kontrą, a obrywa niezłym jabem. Usyk zamyka go powoli na linach, Dubois nie boi się wejść w wymianę. Mocna seria Usyka i padł na kolano Daniel Dubois! Wstał jednak przy „9”.

RUNDA 9

Dubois od razu szuka skutecznych ciosów na brzuch. Usyk skraca dystans i posyła mocne haki i podbródki. Celne prawe proste w wykonaniu Ukraińca. Sięga też krótkim hakiem, Daniel odpowiada. Usyk trafia prawym! Daniel Dubois liczony i sędzia przerywa walkę!

Sprawdź!  Zaskakujące słowa Ołeksandra Usyka! Nie dojdzie do walki z Furym?! "Walka z tymi olbrzymami jest prosta, ale..."

Wynik walki: Ołeksandr Usyk wygrywa przez KO w 9. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.