Boks

Niespodziewany zwrot w sprawie Fury’ego! Podjął ostateczną decyzję: „Miałem piękną rozmowę z Tysonem. Potwierdził, że…”

W ostatnich dniach głośno zrobiło się o powrocie Tysona Fury’ego na ring. Niestety pięściarz rozmyślił się i definitywnie zakończył zawodową karierę.

„Gypsy King” w ostatnim starciu pokonał Dilliana Whyte’a, po czym ogłosił, że przechodzi na emeryturę i będzie toczył pojedynki pokazowe. Najwięksi na świecie promotorzy zapewniali, że prędzej czy później ponownie zobaczymy go w ringu.

Mimo że Fury zapewniał, iż nie ma szans na powrót lub będzie musiał dostać za walkę pół miliarda dolarów, lub euro, to w ostatnich tygodniach kilkukrotnie pojawia się informacja o jego kolejnej walce. Najpierw umówił się na starcie pokazowe z Hafthorem Bjornssonem.

Zwrot w sprawie Tysona Fury’ego

Następnie chciał stoczyć trzeci pojedynek z Dereckiem Chisorą. W social mediach atakował byłego rywala i prowokując, chciał przekonać go do podpisania kontraktu na walkę, która miała odbyć się jeszcze w tym roku. Niestety do pojedynku nie dojdzie, gdyż Fury zdecydował się ostatecznie zakończyć karierę.

– [Transkrypcja bokser.org] Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przez te wszystkie lata mieli wkład i wpływ na moją karierę. Po długich i trudnych rozmowach postanowiłem w dniu trzydziestych czwartych urodzin odejść i powiedzieć „szczęśliwej podróży” – przekazał Tyson Fury.

Sprawdź!  Jak wygląda aktualna forma Artura Szpilki? Media trening przed pojedynkiem z Łukaszem Różańskim [WIDEO]

Już wcześniej „Gypsy King” kilkukrotnie kończył karierę, jednak tym razem Brytyjczyk zwakował pas The Ring oraz skontaktował się z prezydentem federacji WBC. Mauricio Sulaimanem za pośrednictwem social mediów potwierdził, że Fury przeszedł na emeryturę:

– Miałem piękną rozmowę z Tysonem w dniu jego urodzin. Potwierdził mi podczas tej rozmowy, że kończy karierę i odchodzi, zabezpieczony finansowo i z piękną rodziną. To spełnienie marzeń każdego zawodnika, odejść jako mistrz. Życzę Tysonowi i jego rodzinie wszystkiego, co najlepsze.

Źródło: bokser.org

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.