UFC

Okniński zabrał głos po UFC 291! Komentuje porażkę Błachowicza: „Wygrał ten, który…”

Trener Mirosław Okniński zabrał głos po gali UFC 291 i skomentował main event, w którym Jan Błachowicz zmierzył się z Alexem Pereirą.

Starcie rozstrzygnęło się po trzech rundach i niestety sędziowie niejednogłośnie wskazali zwycięstwo Brazylijczyka. Oznacza to, że najprawdopodobniej „Poatan” zdobył miano pretendenta i zawalczy teraz o mistrzowski tytuł UFC, jednak zdaniem wielu kibiców po takiej walce nie zasłużył jeszcze na starcie o pas.

Werdykt wywołał sporo kontrowersji. Fani zebrani na hali zaczęli gwizdać, kiedy ogłoszono zwycięzcę. Następnie social media zalały komentarze Internautów, którzy nie zgadzają się z punktacją. Sam Błachowicz stwierdził, że taką decyzją został okradziony z wygranej.

Teraz głos zabrał również trener Mirosław Okniński. Zamieścił na swoim Facebooku wpis, w którym stwierdził, że wygrał zawodnik bardziej atrakcyjny dla UFC. Bez wątpienia takim fighterem jest „Poatan”, który pokonał przed czasem Israela Adesanyę, zrobił w MMA błyskawiczną karierę i podbił serca kibiców z całego świata.

Janek był lepszy w MMA, a Pereira w kickboxingu. Wygrał ten, który dla UFC jest bardziej dochodowy. Plan na walkę dobry, ale zabrakło presja agresja. Ogólnie uważam, że Jan ładnie zawalczył. Więcej presji, więcej tlenu i nie mogliby go okraść – takimi słowami trener podsumował UFC 291.

Sprawdź!  Jedna poprawka i pewna wygrana? Trener Okniński nie ma wątpliwości. "Jakby poprawił zapasy, to by go..." [WIDEO]

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.