UFC

Ogromny awans Mateusza Gamrota! Wyprzedził McGregora w rankingu UFC!

Organizacja UFC zaktualizowała rankingi po ostatniej gali w Las Vegas. Po fantastycznym zwycięstwie Mateusz Gamrot zaliczył duży awans i jest coraz bliżej walki o pas.

Podczas gali UFC Vegas 57 w main evencie wydarzenia Mateusz Gamrot zmierzył się z Armanem Tsarukyanem. Stawka była wysoka, gdyż szef organizacji Dana White zapowiedział, że zwycięzca tego zestawienia znajdzie się w czołówce kategorii lekkiej.

Pojedynek był bardzo wyrównany i po 5-rundach o wyniku decydowali sędziowie. Jednogłośnie w górę powędrowała ręka Mateusza Gamrota, który prowadził na kartach punktowych 48 do 47.

Wielki awans Gamrota w rankingu kategorii lekkiej

Przed walką Polak zajmował 12 pozycję. Po wygranej z Armanem Tsarukyanem awansował aż o 4 miejsca i aktualnie jest 8 w rankingu. Co ciekawe, zamienił się pozycją z największą gwiazdą UFC Conorem McGregorem. W przypadku rywala Polaka nic się nie zmieniło i nadal jest na 11 miejscu.

W kolejnym pojedynku Gamrot chciałby zmierzyć się z Justinem Gaethje. Po wygranej rzucił mu wyzwanie i przyznał, że jest to najbardziej brutalny zawodnik w dywizji. Amerykanin na ten moment jest na 3 miejscu. Wygrana nad Gaethjem bez wątpienia otworzyłaby Polakowi drogę do walki o pas.

Sprawdź!  Colby Covington gasi zapędy Edwards'a! "Stary, ty nie potrafiłeś skończyć lekkiego, który buja się po kategoriach wagowych i ma dwucyfrową liczbę porażek."

Źródło: ufc.com

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.