UFC

UFC. Oleksiejczuk przetrwał kryzys i wygrał w pierwszej rundzie! Szybkie zwycięstwo Polaka [WIDEO]

Pierwszym z Polaków, który wszedł do oktagonu na gali UFC on ESPN w Singapurze był Michał Oleksiejczuk. Popularny „Husarz” zmierzył się z wybuchowym Chidim Njoukanim.

-> Odbierz bonusy i oglądaj UFC na żywo

Polski zawodnik wyszedł na 4. walkę w wadze średniej UFC. W debiucie Oleksiejczuk szybko znokautował Sama Alveya kończąc tym samym przygodę Amerykanina z organizacją. Już kilka miesięcy później Michał powrócił i ponownie zaliczył zwycięstwo w 1. rundzie – „Husarz” przez TKO pokonał Cody’ego Brundage’a. W tym roku dotychczas walczył tylko raz, o wejście do topowej 15 dywizji. Oleksiejczuk przegrał jednak przez duszenie w starciu z Caio Borralho.

Polski zawodnik w Singapurze spotkał się ze starszym i bardziej doświadczonym Chidim Njoukanim. Amerykanin, podobnie jak i Michał, lubuje się w nokautach. Aż 14 z 22 wygranych odniósł właśnie po uderzeniach. Rywal Polaka do UFC dostał się przez program Contender Series, gdzie w 3. rundzie zaliczył zwycięstwo przez TKO. W debiucie zwyciężył już po 16 sekundach, a kolejnego oponenta skończył pod koniec otwierającej odsłony. Dwie ostatnie walki „Bang Banga” to jednak porażki, więc podobnie do Oleksiejczuka czuł motywację powrotu do serii wygranych.

Sprawdź!  Francis Ngannou vs. Derrick Lewis 2 planowane na sierpniową galę UFC w Houston

-> Oglądaj transmisję UFC LIVE!

UFC: Oleksiejczuk vs Njoukani – RELACJA

RUNDA 1

Oleksiejczuk blokuje od początku middle kicki Amerykanina, szybko ściąga głowę Polaka i obija mocnymi kolanami. Michał szuka potężnego sierpa, ale póki co jest w głębokiej defensywie. Spycha “Husarz” na ogrodzenie rywala, cały czas straszy kopnięciami na korpus, dobry prawy-lewy Polaka i broni się przed klinczem. Wchodzi za plecy Oleksiejczuk, ale traci pozycję. Mocne kopnięcia Njoukaniego, posłał kolejne kolana i nie udało mu się obalić Polaka, który wylądował na górze. Michał zrezygnował z parteru i wdaje się w wymiany kick-bokserskie. Trafiony Oleksiejczuk, inkasuje kolejne uderzenia! Broni się “Husarz” i odpowiada sierpami i podbródkami! Jeszcze zanotował sprowadzenie. Mocne bomby ze strony Michała, zasłania się rywal i Oleksiejczuk wygrywa w 1. rundzie!

Wynik walki: Michał Oleksiejczuk wygrywa przez TKO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.