MMA

Niepokonany pięściarz zamieni ring na oktagon! „KingRy” zaczął trenować BJJ! [WIDEO]

Czołowy pięściarz wagi lekkiej i były tymczasowy mistrz WBC w tej kategorii, Ryan Garcia, zasugerował fanom, iż w niedalekiej przyszłości zamieni ring na klatkę MMA!

W ostatnich kilku latach dało się zauważyć trend przechodzenia fighterów MMA do kwadratowego pierścienia. Zaczęło się od Conora McGregora, a później poszło „z górki”: Anderson Silva, Tito Ortiz, Tyron Woodley. Swoich sił spróbował nawet Ben Askren, choć z marnym skutkiem.

W najbliższym czasie możemy zobaczyć też ruch w odwrotnym kierunku. Były mistrz tymczasowy wagi lekkiej, niepokonany Ryan Garcia, jeszcze w 2021 roku mówił o tym, że planuje porzucić boks w wieku 26 lat na rzecz MMA.

Wiesz, co chcę zrobić? Nie mówiłem tego wcześniej, ale mam plan przejścia na bokserską emeryturę w wieku 26 lat, na dobre – mówił w rozmowie z Richem Eisenem. – Część ludzi powie, że pokonałem wszystkich w ringu. Ale ktoś rzuci: „to nie jest prawdziwa walka. W niej się kopie, dusi, zakłada dźwignie i tak dalej.” Wiesz co zrobię? Udowodnię im wszystkim, że jestem najlepszym fighterem na świecie. Mówię o korzystaniu z dłoni i zapasów.

Przejdę do MMA i pokonam każdego, o kim twierdzą, że jest niepokonany. Jeśli będzie to Conor McGregor, to z nim wygram. Nie mówię tego, by dostać większą kasę – nie dbam o nią. Tak po prostu czuję.

Garcia ma obecnie 24 lata, więc trochę czasu przed nim. Pięściarz nie chce jednak marnować czasu i już teraz rozpoczął treningi brazylijskiego jiu-jitsu! Na kanale Gracie Breakdown można zobaczyć pierwszy trening Ryana z członkiem legendarnej rodziny, Renerem Graciem.

Sprawdź!  (VIDEO) Skandal w Białorusi? Sędzia przerywa technikę kończącą i przenosi walkę do stójki!

Popularny „KingRy” wróci do akcji w kwietniu, gdyż wtedy ma zaplanowany pojedynek z również niepokonanym Gervontą Davisem, mistrzem WBA w wadze lekkiej (pas nie znajdzie się na szali). „Tank” może jednak stracić zero w kolumnie porażek już w ten weekend w starciu z Hectorem Garcią.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.