UFC

Nate Diaz vs. Dustin Poirier już w styczniu?! „Nie bój się, mała dzi*ko. Teraz albo nigdy.”

Nate Diaz vs. Dustin Poirier? Ta walka jest możliwa! Fighterzy zgodzili się na Twitterze na walkę w styczniu!

Dustin Poirier poległ niestety w kolejnej szansie zdobycia pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej. Miało to miejsce na UFC 269 w ubiegły weekend. „The Diamond” dobrze sobie radził w pierwszej odsłonie, jednak później nie miał tyle szczęścia. Ostatecznie poddał się w 3. rundzie po duszeniu zza pleców Charlesa Oliveiry. Brazylijczyk skończył Amerykanina w ten sam sposób, co Khabib Nurmagomedov 2 lata wcześniej.

Różnica była taka, że wówczas to „The Eagle” był faworytem. W starciu z „Do Bronxem” to Dustin Poirier był typowany na zwycięzcę. Koniec końców pas pozostał u Oliveiry, a „The Diamond” w rozmowie z Arielem Helwanim w The MMA Hour przyznał, że chyba zmuszony będzie zmienić dywizję. Dodał również, że tylko jedna walka go teraz interesuje:

– Tak, podobna sprawa popchnęła mnie do tego, by zamienić 145 funtów na 155. Byłem bliski walki o pas, ale przegrałem z Conorem w 2014. Wiedziałem, że znów będę musiał zbijać wagę 3 albo 4 razy, by znów znaleźć się w tym położeniu. Teraz w lekkiej to samo. Jeśli miałbym stoczyć 2-3 pojedynki, by dostać walkę o pas… Nie wiem, czy chce mi się zmuszać do tego moje ciało.

– Kiedy tak sobie leżałem i myślałem o potencjalnych walkach, nic mnie nie jara – no chyba, że Nate Diaz chciałby się zmierzyć.

Jest szansa na Diaz vs. Poirier!

Kilka godzin później były tymczasowy mistrz kategorii lekkiej podbił stawkę upewniając się, że jego „wyzwanie” zostanie usłyszane przez drugą stronę:

Nate Diaz był jednak świadomy wspomnienia swojego nazwiska w wywiadzie Poiriera. Niepokorny fighter ze Stockton od razu rozbudził emocje fanów swoim wpisem. Nie tylko zaakceptował propozycję walki, lecz także… zaproponował datę w przyszłym miesiącu!

Mogę walczyć z DP w styczniu. Tym razem się nie bój, mała dziwko. Teraz albo nigdy.

Nate ewidentnie nawiązuje do niewypału do jakiego doszło w 2018 roku. Wówczas miało dojść do rzeczonej walki na UFC 230, jednak pojedynek nie doszedł do skutku. Teraz zdaje się, że temat znów jest na rzeczy i niewiele do niego brakuje. Poirier postanowił kolejny raz podbić stawkę, jednak Diazowi nie spodobał się wpis zawodnika z Luizjany.

DP: Mogę z tobą walczyć w tym miesiącu.
ND: Pierdolisz od rzeczy.

Ponadto Ariel Helwani potwierdził na Twitterze, że obaj fighterzy mówili na serio o pojedynku w przyszłym miesiącu. Nate Diaz po walce na UFC 269 był wyjątkowo zgodny z Conorem McGregorem w kwestii występu Dustina Poiriera i to zapewne również rozsierdziło „The Diamonda”.

Sprawdź!  Conor McGregor wywieziony na noszach po przegranej. Zapowiadał, że to Poirier będzie wynoszony [WIDEO]

Źródło: Twitter, MMA News

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.