UFC

(VIDEO) And still! Charles Oliveira dusi Dustina Poiriera w walce wieczoru UFC 269!

W walce wieczoru UFC 269 zobaczymy pierwszą obronę pasa mistrzowskiego kategorii lekkiej w wykonaniu Charlesa Oliveiry. Naprzeciwko Brazylijczyka stanie „Diament” w ludzkiej osobie – Dustin Poirier!

Aż 11 lat zajęło Charlesowi Oliveirze otrzymanie szansy walki o tytuł mistrzowski. „Do Bronx” zadebiutował jeszcze w 2010 roku w dywizji piórkowej. Od tamtej pory Brazylijczyk zaliczył kilka rekordów: ma najwięcej skończeń w historii UFC oraz najwięcej poddań w ilości 14. Ewentualny otrzymany dziś bonus zrówna go z Donaldem Cerrone, który zgromadził ich najwięcej w federacji. Warto podkreślić, że Charles Oliveira ma serię 9 zwycięstw zakończoną tym to najważniejsze: KO na Michaelu Chandlerze w pojedynku na UFC 262 o zawakowany pas mistrzowski kategorii lekkiej.

Z poprzednim mistrzem, Khabibem Nurmagomedovem, swego czasu mierzył się dzisiejszy pretendent, Dustin Poirier. Popularny „The Diamond” po porażce z Dagestańczykiem w 2019 roku nie stracił animuszu i najpierw jednogłośną decyzją pokonał Dana Hookera, a następnie 2 razy z rzędu zwyciężył z największą gwiazdą MMA na świecie, Conorem McGregorem. Co ciekawe fighter z Luizjany mógł walczyć na UFC 262 o tytuł mistrzowski. Jeśli Dustin Poirier zaliczy udaną walkę z Charlesem Oliveirą, będzie to zdecydowanie najszczęśliwszy rok w jego karierze. Oprócz dopełnionej kasowej trylogii z „Notoriousem”, „The Diamond” spełni także swoje największe marzenie o koronie kategorii lekkiej.

Przebieg walki

Runda 1

Oliveira od razu ruszył z kopnięciem żurawia, ale natychmiast kombinacją prawy-lewy odpowiada Dustin Poirier! Obaj widać mają chęć skończyć szybko! Brazylijczyk łapie klincz, ale obrywa w nim podbródkowymi. Otrzymał lewego mistrz, odpowiada jednak kolanami. „The Diamond” szuka lewego prostego, lekko przestrzelił i wyłapuje kolano na korpus. Po chwili „Do Bronx” dociska go w klinczu do siatki i zaczyna szukać sprowadzenia. Przetaczają się fighterzy i dobre kolana i łokieć w wykonaniu Charlesa Oliveiry. Amerykanin wyprowadza jaby i crossy, wyłapuje też kilka uderzeń. I znów mistrz atakuje krótkimi łokciami. Dobre podbródkowe też w wykonaniu Brazylijczyka. MOCNO TRAFIA POIRIER! Położył się „Do Bronx” szukając parteru, na chwilę dołączył Amerykanin. Mocne proste wyprowadza The Diamond”! Znakomicie odpowiada Oliveira! Próba front kicku na brzuch, po chwili otrzymuje prawy i lewy prosty mistrz. Ekwilibrystycznie atakuje „Do Bronx”, latające kolano i obrotowa pięść. Syrena kończy jednak tę intensywną odsłonę!

Runda 2

Obaj uśmiechnięci wychodzą do 2. odsłony. Oliveira zaczyna kopnięciem, po chwili atakuje prostym i dociska znów Dustina Poiriera w klamrze na siatce. Broni się jak może Amerykanin, ale szuka możliwości poddania Charles Oliveira! Wybronił się początkowo „The Diamond”, ale uciekając przewrotem dał się złapał w pełną gardę. Mocno i blisko trzyma mistrza, ten pracuje z góry przekładając ręce. Poszły łokcie na ucho Dustina, wciąż mocno jednak trzyma Poirier. „Do Bronx” dobrze pracuje z góry, odbiera tlenu rywalowi i wyprowadza też krótkie łokcie. „The Diamond” próbuje odpowiadać z dołu, ale mocno obija go Brazylijczyk. Miesza ciosy mistrz, do łokci na głowę dochodzą też krótkie ciosy na żebra Amerykanina. Podnosi pozycję jeszcze Oliveira na ostatnie sekundy, ale nie widząc możliwości skutecznego ground and poundu odpuszcza.

Runda 3

Ponownie intensywnie zaczyna Charles Oliveira, Dustin Poirier stara się odpowiadać prostymi, ale zaraz ma Brazylijczyka za plecami! „Do Bronx” szuka duszenia zza pleców na stojącym „Diamencie”, KTÓRY ODKLEPUJE! CÓŻ ZA WYSTĘP CHARLESA OLIVEIRY!

Oficjalny wynik: Charles Oliveira wygrywa przez duszenie zza pleców w 3. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.