Boks

(VIDEO) Artur Szpilka przeszedł operację. Ledwo mógł mówić, ale udostępnił w sieci nagranie

Artur Szpilka przeszedł kolejną operację, a na swoich social mediach udostępnił nagranie, w którym przekazał, że wszystko przebiegło zgodnie z planem.

„Szpila” ostatni pojedynek stoczył na gali w maju tego roku. Zmierzył się z Łukaszem Różańskim o tytuł WBC International w kategorii bridger, czyli do 101,6 kilogramów. Pojedynek zakończył się już w pierwszej odsłonie. Szpilka leżał kilka razy na deskach i ostatecznie został ciężko znokautowany.

Dzień po walce przekazał, że w starciu po jednym z nokdaunów doznał poważnej kontuzji – Już nie pamiętam, który to był nokdaun. Tak upadłem na kolano, że prawdopodobnie zerwałem więzadło. We wtorek mam kontrolę i zobaczymy. Ne mogę chodzić, uszkodziłem też staw skokowy w lewej nodze. Gdy obudziłem się rano, całe kolano było opuchnięte.

Ostatecznie okazało się, że ma naderwane więzadło i zerwaną łękotkę. Pięściarz przyznał, że jego kolejne pojedynki zależą od tej operacji i powrotu do zdrowia.

Co więcej, na ten moment Szpilka nie myśli nawet o powrocie na ring. Jak niedawno przyznał, jest 99% szansy na to, że stoczy pojedynek w formule MMA i zmierzy się z innym pięściarzem. Być może jego rywalem będzie Tomasz Adamek. O takim pojedynku już kilka miesięcy temu mówili szefowie KSW.

Sprawdź!  Pierwsze słowa Artura Szpilki po ciężkim nokaucie! "Zawsze ten sam. To było coś niesamowitego"

Sport to zdrowie jutro niestety operacja. Po walce miałem naderwane więzadło i zerwana łękotkę nie mogę normalnie chodzić. Jutro operacja, mam nadzieję, że to już ostatnia – napisał dzień przed operacją.

Teraz Szpilka zamieścił na swoich social mediach film, który nagrał po zakończonej operacji. Miał duże trudności z mówieniem, ale przekazał, że wszystko przebiegło bez żadnych komplikacji – Jestem po operacji, wszystko poszło podobno dobrze. Będę żył, dziękuję bardzo.

Wszystko dobrze, będzie żył – dodał jeden z lekarzy.

Źródło: Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.