UFC

Max Holloway wypada z UFC 272! Padła propozycja legendy, jest faworyt!

Trylogia Volkanovski vs. Max Holloway została odwołana. „Blessed” zmuszony został wycofać się z pojedynku.

Jak poinformowaliśmy 6 stycznia, na UFC 272 zaplanowane zostały dwie walki mistrzowskie. Main eventem gali miała być trylogia o tytuł kategorii piórkowej pomiędzy Alexandrem Volkanovskim, a byłym championem, Maxem Hollowayem.

Miała być, bo niestety złe informacje przypłynęły zza oceanu. Dziennikarz ESPN, Brett Okamoto poinformował o odnowieniu się kontuzji Hollowaya, który całkiem niedawno pokonał jednogłośną decyzją Yaira Rodrigueza.

„Alexander Wielki” nie powinien jednak martwić się o swoje miejsce w karcie głównej. Do UFC 272 zostało jeszcze trochę czasu, a federacja znajdzie zastępstwo za „Blesseda”. Już teraz do Volkanovskiego ustawiła się kolejka chętnych! Wśród nich znaleźli się ostatni przeciwnik Hawajczyka, czyli „El Pantera” oraz co ciekawe bohaterowie walki wieczoru UFC Vegas 46: Giga Chikadze i Calvin Kattar.

Swoją kandydaturę zgłosił również… emerytowany Henry Cejudo! Złoty medalista olimpijski z 2008 roku zapowiedział już kilka miesięcy temu menedżerowi, że ma zamiar powrócić do startów w MMA. Teraz „Triple C” chciałby zdobyć pas kolejnej kategorii wagowej:

Triple C na ratunek. Dana White, masz mój numer.

To jednak nie Amerykanin jest faworytem do występu w walce wieczoru UFC 272. Jak podał Ariel Helwani, jest nim Korean Zombie:

Chang Sung Jung jest obecne liderem, o włos, do zastąpienia Hollowaya w starciu z Alexem Volkanovskim, według moich źródeł.

Pojedynkiem z Koreańczykiem zainteresowany jest również sam mistrz:

Zróbmy to, Korean Zombie!! #UFC272

Źródło: Twitter, Bloody Elbow

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły