UFC

Jan Błachowicz zawalczy na UFC 266! Znamy rywala i datę pojedynku!

Dana White w rozmowie z dziennikarzem ESPN podał datę walki o pas wagi półciężkiej. Wiemy, kiedy Jan Błachowicz ponownie wejdzie do oktagonu.

Cieszyński Książę będzie bronił swojego tytułu po raz drugi w karierze. Mistrzowski pas zdobył na gali UFC 253, kiedy to w drugiej rundzie pokonał Dominicka Reyesa przez TKO. W kolejnym starciu widzieliśmy prawdziwy hit.

Największy pojedynek w historii polskiego MMA odbył się na UFC 259. Jan Błachowicz zmierzył się z niepokonanym mistrzem wagi średniej Israelem Adesanyą. Polak jako underdog zaskoczył cały świat i zwyciężył przez jednogłośną decyzję sędziów.

Po zwycięstwie zapowiedział, że czas na dłuższą przerwę. Niedawno nasz mistrz powrócił do treningów, a Dana White w rozmowie z dziennikarzem ESPN właśnie zdradził, kiedy Błachowicz ponownie wejdzie dooktagonu.

Cieszyński Książę powróci na UFC 266 i zmierzy się z Gloverem Teixeirą. Walka o tytuł 205 funtów odbędzie się 4 września. UFC nie ogłosiło oficjalnego miejsca rozgrywania zawodów.

Glover Teixeira (32-7) jest wyraźnym pretendentem do dywizji, dzięki nieprawdopodobnej formie w wieku 41 lat. Brazylijski weteran bezskutecznie walczył z byłym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem w 2014 roku i ustanowił średni rekord 5-5 pomiędzy 2014 i 2018 rokiem.

Sprawdź!  (VIDEO) Karolina Kowalkiewicz sparuje z Joanną Jędrzejczyk: "Bardzo cieszę się ze wspólnego treningu i dobrze jest zobaczyć ciebie w mega dobrej formie"

Fighter płonął jednak od początku 2019 roku, zdobywając pięć kolejnych zwycięstw, w tym cztery przed czasem. W listopadzie skończył przez TKO byłego pretendenta do tytułu Thiago Santosa.

Wybór rywala nie był zaskoczeniem, bowiem jeszcze przed pojedynkiem z Adesanyą Polak zapowiadał, że Glover to obowiązkowy przeciwnik jeśli chodzi o starcie o pas.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *