UFC

Mateusz Gamrot przegrywa debiut w UFC

Mateusz Gamrot stoczył pierwszy pojedynek w organizacji UFC. Niestety poniósł pierwszą porażkę w karierze.

Polak wszedł do oktagonu mając na koncie 17 zwycięstw w 18 starciach. Tylko jedna walka została rozstrzygnięta jako no-contest. Dotychczas przez większość swojej kariery walczył dla KSW, gdzie zdobył mistrzowski pas w kategorii lekkiej, który to obronił 4 razy. W w 2018 roku zdecydował się zejść do niższej dywizji i w sięgnął po tytuł KSW również w dywizji piórkowej.

Początkowo rywalem Polaka miał być Magomed Mustafaev, jednak prawdopodobnie z powodu koronawirusa nie mógł stanąć do walki z Gamrotem.

Okazję wykorzystał klubowy kolega wschodzącej gwiazdy UFC Khamzata Chimaeva, pochodzący z Gruzji Guram Kutateladze. Fighter do walki podszedł z bilansem 11 zwycięstw i 2 porażek. Pojedynek z Gamerem był dla Gruzina pierwszą walką od ponad 11 miesięcy i jednocześnie debiutem w UFC

Bukmacherzy od początku wskazywali zwycięstwo Polaka. Niestety – Mateusz Gamrot musiał uznać wyższość rywala i po decyzji sędziów przegrał z Kutateladze. Obaj zawodnicy zostali jednak nagrodzeni bonusem za najlepsze starcie wieczoru.

Sprawdź!  "Brzydko kończy się era wielkiego niegdyś mistrza" - "Juras" ocenia występ McGregora na UFC 264

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *