MMAUFC

Mateusz Gamrot przed sobotnią galą UFC: „Ręce wysoko i trzeba się rąbać z rywalem.”

Mateusz Gamrot (MMA 17-1) już w najbliższą sobotę stoczy kolejny pojedynek dla największej organizacji MMA na świecie. Przeciwnikiem Polaka będzie niebezpieczny Scott Holtzman (MMA 14-4). Gamer w rozmowie z Polska Times zdradził plan na pojedynek z Amerykaninem i zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię dotyczącą samej taktyki.

Gamrot swój pierwszy pojedynek dla UFC stoczył w październiku ubiegłego roku. Wtedy przeciwnikiem Polaka był Guram Kutateladze (MMA 11-2), który po bardzo wyrównanym pojedynku zdaniem większości sędziów był w tym boju zawodnikiem lepszym. Już w sobotę Mateusz Gamrot po raz drugi wyjdzie do klatki, by zanotować pierwsze zwycięstwo dla UFC.

Gdzie oglądać UFC Vegas 23 i walkę Mateusza Gamrota?

Polak udzielił wywiadu Polska Times i zdradził jak jego zdaniem będzie wyglądał pojedynek z Amerykaninem.

Przede wszystkim muszę uwierzyć w swoją stójkę. Samymi zapasami nie da się wygrywać. Trzeba podnieść ręce wysoko i rąbać się z rywalem. Wymieniać mocne ciosy i kopać, a jeśli będzie taka możliwość, to kończyć pojedynek przed czasem. Wielkich zmian nie będzie. Moje przygotowania zawsze są bardzo ciężkie, wkładam w nie 100 procent siebie. Spędziłem ponad trzy miesiące w Stanach Zjednoczonych. Miałem czas na wprowadzenie zupełnie nowych rzeczy. Myślę, że mam parę asów w rękawie i zaskoczę w sobotę przeciwnika.

Walkę Mateusza Gamrota oraz całą kartę walk możecie obstawić tutaj. Zarejestruj się i odbierz bonus!

Sprawdź!  Adesanya typuje walkę Błachowicz vs Pereira! Wskazuje porażkę Polaka przed czasem

Mateusz Gamrot został też zapytany o jego zdanie na temat samego rywala i ocenę jego największych mankamentów.

Dla mnie to bardzo dobry rywal. Jest w miarę wysoko w rankingach, stoczył w UFC 11 walk, przegrywał tylko z mocnymi przeciwnikami. Zwycięstwo z kimś takim sprawi, że mocno podskoczę do góry w rankingach. Jeśli chodzi o warunki fizyczne, to jest ode mnie niższy, ale ma sporo siły. Chętnie wymienia ciosy w stójce, szybko wstaje po sprowadzeniach do parteru. Myślę, że stylistycznie powinien mi odpowiadać.

Cała rozmowa Gamrota z Polska Times do przeczytania tutaj.

Źródło: Polska Times

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.