MMAUFC

Mateusz Gamrot przed sobotnią galą UFC: „Ręce wysoko i trzeba się rąbać z rywalem.”

Mateusz Gamrot (MMA 17-1) już w najbliższą sobotę stoczy kolejny pojedynek dla największej organizacji MMA na świecie. Przeciwnikiem Polaka będzie niebezpieczny Scott Holtzman (MMA 14-4). Gamer w rozmowie z Polska Times zdradził plan na pojedynek z Amerykaninem i zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię dotyczącą samej taktyki.

Gamrot swój pierwszy pojedynek dla UFC stoczył w październiku ubiegłego roku. Wtedy przeciwnikiem Polaka był Guram Kutateladze (MMA 11-2), który po bardzo wyrównanym pojedynku zdaniem większości sędziów był w tym boju zawodnikiem lepszym. Już w sobotę Mateusz Gamrot po raz drugi wyjdzie do klatki, by zanotować pierwsze zwycięstwo dla UFC.

Gdzie oglądać UFC Vegas 23 i walkę Mateusza Gamrota?

Polak udzielił wywiadu Polska Times i zdradził jak jego zdaniem będzie wyglądał pojedynek z Amerykaninem.

Przede wszystkim muszę uwierzyć w swoją stójkę. Samymi zapasami nie da się wygrywać. Trzeba podnieść ręce wysoko i rąbać się z rywalem. Wymieniać mocne ciosy i kopać, a jeśli będzie taka możliwość, to kończyć pojedynek przed czasem. Wielkich zmian nie będzie. Moje przygotowania zawsze są bardzo ciężkie, wkładam w nie 100 procent siebie. Spędziłem ponad trzy miesiące w Stanach Zjednoczonych. Miałem czas na wprowadzenie zupełnie nowych rzeczy. Myślę, że mam parę asów w rękawie i zaskoczę w sobotę przeciwnika.

Walkę Mateusza Gamrota oraz całą kartę walk możecie obstawić tutaj. Zarejestruj się i odbierz bonus!

Sprawdź!  Jan Błachowicz po walce z Israelem Adesanyą: To była ciężka walka, odczuwam jej trudy

Mateusz Gamrot został też zapytany o jego zdanie na temat samego rywala i ocenę jego największych mankamentów.

Dla mnie to bardzo dobry rywal. Jest w miarę wysoko w rankingach, stoczył w UFC 11 walk, przegrywał tylko z mocnymi przeciwnikami. Zwycięstwo z kimś takim sprawi, że mocno podskoczę do góry w rankingach. Jeśli chodzi o warunki fizyczne, to jest ode mnie niższy, ale ma sporo siły. Chętnie wymienia ciosy w stójce, szybko wstaje po sprowadzeniach do parteru. Myślę, że stylistycznie powinien mi odpowiadać.

Cała rozmowa Gamrota z Polska Times do przeczytania tutaj.

Mateusz Gamrot przed sobotnią galą UFC: "Ręce wysoko i trzeba się rąbać z rywalem."

Źródło: Polska Times

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *