KSW

Martin Lewandowski komentuje odejście Abusa Magomedova: „Mieliśmy wobec Abusa duże plany, ale niestety…”

Topowy zawodnik KSW niestety rozstał się z organizacją. Zawodnik był przymierzany do najlepszych rywali i miał szansę na mistrzowski pas.

30-letni Abus Magomedov stoczył 29 pojedynków. Rosjanin pokonał 24 rywali, w tym 19 przed czasem, poniósł jeden remis i odniósł 4 porażki. Fighter wagi średniej zadebiutował na gali KSW 57 w grudniu 2020 roku. Zmierzył się z niepokonanym dotychczas Cezarym Kęsikiem. Abus poddał Polaka duszeniem gilotynowym w drugiej rundzie, za co zgarnął bonus.

W czwartek za pośrednictwem social mediów fighter wydał oficjalne oświadczenie, w którym podziękował, oraz przekazał, że trwają już negocjacje z innymi organizacjami:

– Pragnę tylko poinformować, że nie jestem już częścią najlepszej organizacji MMA w Europie. Dziękuję wszystkim z KSW za wsparcie i wiarę we mnie. Szczególne podziękowania kieruję do właścicieli KSW, Martina Lewandowskiego oraz Macieja Kawulskiego za możliwość występu w tej fantastycznej organizacji. Moja grupa menadżerska prowadzi już negocjacje z innymi organizacjami. Dam znać, gdzie będę kontynuował karierę.

MARTIN LEWANDOWSKI O ODEJŚCIU ABUSA MAGOMEDOV

Odejście zawodnika skomentował jeden z szefów KSW. Martin Lewandowski za pośrednictwem social mediów wyjaśnił, dlaczego została podjęta taka decyzja:

Sprawdź!  Izu Ugonoh skomentował przegraną walkę na KSW 60! "Popełniłem kilka błędów i zapłaciłem za to ogromną cenę"

Dziękujemy, Abus, za współpracę i świetny występ w klatce KSW. Rozstajemy się z Abusem w przyjaznych stosunkach. Mieliśmy wobec Abusa duże plany, ale niestety w kategorii 84 kg – z powodów osobistych po jego stronie – nie wchodziły w grę starcia ani z Mamedem Khalidovem ani z Roberto Soldiciem, kiedy ten przejdzie do wagi średniej. Zarówno nas, jak i Abusa interesowały starcia wyłącznie z topowymi rywalami, więc zaoferowaliśmy rozwiązanie w postaci przejścia do dywizji półciężkiej, ale Abus po dłuższym zastanowieniu uznał, że woli zostać w wadze średniej. Stwierdziliśmy więc, że nie możemy blokować mu dalszej kariery i daliśmy zawodnikowi wolną rękę. Drzwi KSW pozostają otwarte i mamy nadzieję, że jeszcze zobaczymy Abusa w okrągłej klatce. Powodzenia!

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Amfiteatr w Puli kolejnym planem organizacji gali KSW w Chorwacji

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *