Boks

Łukasz Różański mistrzem świata WBC! Pokonuje Babicia w pierwszej rundzie!

W sobotę 22 kwietnia w podrzeszowskiej G2A Arenie odbyła się gala KnockOut Boxing Night 27, na której walce wieczoru doszło do starcia niepokonanych pięściarzy: Różański vs Babić. Stawką tego pojedynku był wakujący pas mistrzowski organizacji WBC w kategorii bridger! Różański – Babić: Kto wygrał?

Rzeszowski bokser wychodził do main eventu w roli underdoga. Mógł jednak liczyć na ogromne wsparcie, gdyż jak sam podkreślał w wywiadach, G2A Arena znajduje się rzut beretem od jego domu. Łukasz Różański mógł tym samym liczyć na wsparcie publiczności, ale również i jego rekord robi wrażenie.

Polak stoczył przed galą KBN 27 14 zawodowych walk, a aż 13 z nich wygrał przed czasem. Ostatnim rywalem boksera był Artur Szpilka, którego Różański ciężko znokautował jeszcze w 2021 roku. To właśnie po tej porażce „Szpila” postanowił przerzucić się na MMA.

Przeciwnikiem Łukasza był Alen Babić. Kilka lat młodszy od polskiego pięściarza Chorwat również nie zaznał smaku porażki i wszystkie 11. zawodowych pojedynków zakończył zwycięsko. Popularny „The Savage” słynie z potężnego lewego sierpa i aż 10 z wszystkich oponentów skończył przez KO.

Sprawdź!  (VIDEO) Ostre spięcie Tysona Fury'ego z Derekiem Chisorą! "Z tobą też mogę walczyć!"

Różański – Babić: RELACJA

RUNDA 1

Różański od razu ruszył agresywnie na Chorwata. Babić atakuje lewym prostym, Łukasz świetnie trafia lewym sierpem! “Savage” trzyma gardę, ale mocno go bije Polak, padł na kolano Chorwat! Trafia go zaraz zmiennymi sierpami Łukasz Różański i SĘDZIA KOŃCZY WALKĘ!

Oficjalny wynik: Łukasz Różański wygrywa przez KO w 1. rundzie!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.