Boks

Kolejny mistrz UFC stoczy walkę bokserską?! Pereira odpowiedział Joshule!

Czołowy pięściarz wagi ciężkiej Anthony Joshua uważa, że Alex Pereira powinien stoczyć walkę bokserską. Mistrz UFC odpowiedział na wpis Brytyjczyka i poprosił, by ten wskazał mu rywala.

„Poatan” to jedna z najszybciej rosnących gwiazd UFC w ostatnich latach. Brazylijczyk ze swoim stoicyzmem, dosłownie jednym słowem („Chama”), a przede wszystkim spektakularnymi występami robi prawdziwą furorę wśród kibiców MMA.

Ci przed kilkoma dniami mogli ponownie podziwiać jego umiejętności w oktagonie. Alex Pereira mierzył się w rewanżu z Jirim Prochazką, którego znokautował już na początku 2. rundy. Tym samym po raz drugi obronił pasa wagi półciężkiej, na co łącznie potrzebował niespełna 8 miesięcy.

Joshua chce zobaczyć Pereirę w boksie

Alex Pereira zachwyca swoimi stójkowymi umiejętnościami, które doceniają też inni sportowcy. Anthony Joshua zamieścił na portalu X (Twitter) wpis, w którym wyznał, iż ma nadzieję na debiut „Poatana” w zawodowym boksie:

Alex Pereira któregoś dnia powinien zadebiutować w boksie – napisał „AJ”.

„Poatan” docenił słowa Brytyjczyka. Zauważył jednak, że ze względu na wiek raczej czekałyby go pojedyncze starcia. Z tego też tytułu poprosił byłego mistrza wagi ciężkiej, by pomógł mu w dobraniu rywala.

Sprawdź!  Paddy Pilmblett zachwycony swoim występem: "Albo taki, albo pięciosekundowe kolano Masvidala."

Jestem zaszczycony tym, że tak uważasz. To zawsze było moje marzenie. Mam jednak 37 lat, nie jestem w stanie zrobić tam kariery, więc kogo polecasz na przeciwnika? – odpisał Pereira.

Brazylijczyk byłby kolejnym byłym mistrzem, czy też zawodnikiem UFC, który zawitał do zawodowego ringu. Na taki ruch w przeszłości zdecydował się Conor McGregor, który stoczył kasową walkę z Floydem Mayweatherem, czy w ostatnich miesiącach Francis Ngannou. W miniony weekend doszło też do rewanżu Diaz vs. Masvidal, który Nate wygrał przez większościową decyzję.

Podzielacie zdanie Anthony’ego Joshuy? Chcielibyście zobaczyć walkę Alexa Pereiry w boksie? Z kim powinien zmierzyć się Brazylijczyk? Dajcie znać w komentarzu!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.