Boks

Diaz odegrał się na Masvidalu! Wygrał przez decyzję po wyrównanej walce [VIDEO]

Jorge Masvidal i Nate Diaz spotkali się w rewanżu za pojedynek z 2019 roku. Panowie zamknęli kartę walk gali z Anaheim w Kalifornii.

Popularny „Gamebread” 15 miesięcy wytrzymał na sportowej emeryturze. Jorge Masvidal zakończył przygodę z UFC serią 4. kolejnych porażek. Ostatnią wygraną odniósł… w 2019 roku, przeciwko dzisiejszemu rywalowi. Nate Diaz z największej organizacji MMA odszedł kilka miesięcy przed dzisiejszym oponentem, a w ubiegłym roku spotkał się z Jakiem Paulem. Pięściarz-Youtuber pokonał go przez jednogłośną decyzję sędziów.

Bokserski rewanż Diaz vs. Masvidal

Diaz wyprowadził pierwsze uderzenie w walce. Masvidal zasypał go ciosami w odpowiedzi. Dał się zamknąć w narożniku, ale Nate nie szukał szybkiego nokautu. Diaz dobrze pracował prostym na brzuch i lewym crossem.

W 2. odsłonie Diaz od razu zaczął wywierać presję, chowając się przy tym przed ciosami „Gamebreada”. Jorge zaliczył kilka czystych ciosów, ładnie wchodził mu prawy podbródek, trafiał też często w brzuch. Diaz odpowiadał wieloma uderzeniami.

Sprawdź!  Bohaterowie UFC 263 na konferencji prasowej! Zobacz, co powiedzieli

Nate również 3. odsłonę rozpoczął agresywnie, choć szybko oberwał mocną kontrą Masvidala. Jorge wkładał sporo siły w swoje ciosy. Diaz zasypywał „Gamebreada” kolejnymi kombinacjami, ale odsłaniał się przy tym i zainkasował kilka sierpów.

Panowie z każdą kolejną minutą wyglądali na bardziej zmęczonych. W 4. rundzie obaj zdawali się postawić na odpoczynek, żaden zawodnik specjalnie nie szarżował na rywala. Masvidal odpalił się na 80 sekund przed końcem śląc mocne sierpy na bijącego go po korpusie oponenta.

Jorge szukał mocnych ciosów, Diaz czysto go skontrował. Nate tradycyjnie pressował i kontynuował zasypywanie przeciwnika ciosami. „Gamebread” trafił go czystym prawym sierpem. Masvidal otworzył sobie Diaza ciosami na korpus, posłał po tym kilka mocnych bomb na głowę. Nate zakończył rundę serią ciosów na głowę.

Masvidal znakomicie wykorzystywał uderzenia prawicą, które czysto wchodziły i na głowę i na korpus przeciwnika. Diaz naciskał, posyłał kolejne uderzenia zmuszając Jorge do schowania się za podwójną gardą. „Gamebread” celował i często trafiał w brzuch przeciwnika.

Sprawdź!  Trening Denisa "Bad Boya" Załęckiego przed galą The War. W piątek odbędą się walki 3vs3 (VIDEO)

Nate zaczął od serii haków na głowę i brzuch, nie dał się nabrać na kiwkę Masvidala. „Gamebread” ustrzelił go mocno w kontrze! Diaz postawił na ilość ciosów, ale przeciwnik potrafił wstrzelić się z mocną kontrą.

Masvidal z uśmiechem reagował na pressującego Stocktończyka, który zapędził go do narożnika. To jednak Nate rozpoczął 8. rundę od serii ciosów. Wytrzymał mocny sierp „Gamebreada”, który posłał też kilka uderzeń na tułów.

Wiele prostych Nate’a Diaza na serię prostych i krzyżowych, Masvidal wykorzystywał dziurę i obijał go „po schabach”. Nate naciskał i atakował kombinacjami, trafiając czysto podbródkowym. To jednak Masvidal wsadził mocną kontrę, na co rywal odpowiedział serią w kontrze.

W ostatniej rundzie nie brakowało klinczu wymęczonych rywali. Obaj jednak pokazali charakter, nie przestając obijać oponenta. Diaz do ostatnich sekund posyłał podwójne kombinacje chcąc odegrać się na Jorhe Masvidalu za porażkę sprzed pięciu lat!

Wynik walki: Nate Diaz wygrał przez większościową decyzję sędziów!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.