BoksKSW

Włodarczyk wyszedł na wolność! Szpilka zaprasza go walki w MMA: „Nie będę walczył w ringu”

W piątek 1 lipca Andrzej Wasilewski przekazał informację, że pięściarz Krzysztof Włodarczyk opuścił zakład karny. „Diablo” powróci do walki i spróbuje swoich sił w formule MMA?

Włodarczyk dwukrotnie trafił do więzienia za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W zakładzie karnym przebywał od stycznia do kwietnia 2021 roku. Ponownie za kraty trafił w lutym tego roku i na wolność wyszedł po 5 miesiącach.

„Diablo” zawalczy ze Szpilką?

Wiele mówi się o potencjalnej walce Krzysztofa Włodarczyka z Arturem Szpilką. Jak wiadomo, obaj zawodnicy są zainteresowani takim pojedynkiem. Problem w tym, że każdy z nich chce się bić na innych zasadach.

W styczniu tego roku „Diablo” w wywiadzie dla ringpolska.pl przyznał, że wejdzie do klatki pod jednym warunkiem. Szpilka musi najpierw stoczyć z nim pojedynek bokserski.

– Mogę walczyć w boksie z gościem, o którym ja nie mówię, ale wszyscy inni mówią. Potem możemy zrobić rewanż w klatce. Ostatnio dostałem zaproszenie do klatki, ale chcę iść inną kolejnością. Najpierw boks, a później coś innego. Jedną walkę możemy zrobić w boksie, a drugą w MMA. Bez względu na wynik.

Wygląda na to, że propozycja walki jest nadal aktualna, ale Szpilka zamienił ring na klatkę i na ten moment nie zamierza powracać do boks. Artur chce skupić się na kontynuowaniu kariery w MMA, a na Twitterze tak skomentował spekulacje na temat potencjalnego starcia:

Sprawdź!  Kołecki o walce legend KSW: "Materla nie ma prawa tego przegrać. Jeśli Pudzianowski wygra, to..."

– Nie będę walczył w ringu. Panowie zapraszam do KSW.

Następnie udostępnił fragment wywiadu, który ostatecznie wyjaśnia kwestię walki z Krzysztofem Włodarczykiem.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.