UFC

Khabib Nurmagomedov gasi Tony’ego Fergusona: „Tony, nie wygrałeś nawet rundy przez ostatnie 3 lata…”

Saga Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson nigdy nie została i nie zostanie zakończona walką. Amerykanin cały czas powstaje aktywnym zawodnikiem i mimo kilku porażek z rzędu wciąż szuka nowego wyzwania… przy okazji zaczepiając byłego mistrza.

Jedną z największych niewiadomych oktagonu pozostaje wynik pojedynku Khabib Nurmagomedov vs Tony Ferguson. Fighterzy dywizji lekkiej zestawiani ze sobą byli aż pięciokrotnie, jednak ani razu nie spotkali się twarzą w twarz w oktagonie. Nie przeszkadza im to jednak w wymianie uprzejmości na portalach społecznościowych.

„The Eagle” nie gryzie się w język, ani w palce pisząc na klawiaturze. Khabib w sierpniu nie bał się stwierdzić, że Conor McGregor pisze pod wpływem alkoholu, albo czegoś innego, a niedługo później stwierdził na temat Tony’ego Fergusona, że po ostatnich porażkach nie powinien już występować. Teraz, świeżo po słowach Justina Gaethje i roli Amerykanina jako pierwszego pretendenta, Nurmagomedov ostro odpowiedział każąc mu się zamknąć i zaakceptować pierwszeństwo Islama Makhacheva.

„El Cucuy” pozostaje wciąż aktywnym zawodnikiem i od czasu do czasu atakuje „Dagestańskiego Orła” na Twitterze:

Sprawdź!  Mocne wymiany na UFC Vegas 54! Katlyn Chookagian kontynuuje serię!

Słuchaj, gruby kórwju Khabibie, ostatnim razem, gdy się widzieliśmy, uciekłeś do innego kraju jak mała dzi*ka, unikając naszej walki o pas. Jeszcze wcześniej udałeś ból brzucha, by się wymigać. Zamknij jadaczkę. Zostaw pieprzoną robotę dla tych, którzy są na froncie.

Nurmagomedov nie pozostał dłużnym przypominając Fergusonowi jego obecną serię, która wynosi 3 porażki z rzędu. Były mistrz tymczasowy w kategorii lekkiej był uważany za największe zagrożenie dla Kabiba, gdy był na fali 12 kolejnych wiktorii. T jednak skończyła się wraz z pierwszą ze wspomnianych przegranych.

Przez ostatnie 3 lata nie wygrałeś nawet jednej rundy w UFC, Tony Fergusonie. Niektóre z nich przegrywałeś 10:8. Od 2015 roku wygrałeś tylko raz z kimś z top 15. Tony, to jasne i przejrzyste, nie będę zniżał się do osobistego poziomu i cię obrażał. Takie są fakty.

Ostatnie zaplanowane starcie Nurmagomedov vs. Ferguson miało odbyć się na UFC 249. Musiało jednak zostać odwołane w związku z zakazem przelotów. Khabib utknął w Rosji, a „El Cucuy” spotkał się z Justinem Gaethje w obronie pasa tymczasowego. Przegrał przez TKO w 5 rundzie.

Sprawdź!  Jon Jones nie mógł tego przemilczeć! Skomentował porażkę Israela Adesanyi

UFC obejrzysz w STS TV za darmo! Wystarczy otworzyć konto – tutajSTS ma prawa do transmitowania wszystkich gal UFC numerowanych i nie tylko do końca 2023 roku!

OTWÓRZ KONTO -> OGLĄDAJ GALE UFC ONLINE!

Jan Błachowicz w ostrych słowach odpowiada Corey'owi Andersonowi! "Może za mocno go uderzyłem..."

Źródło: Twitter, MMA Junkie

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.