UFC

Conor McGregor: TOP 10 ciekawostek o byłym mistrzu UFC

Bezsprzecznie największa gwiazda światowego MMA, Conor McGregor od dawna gości na ustach wszystkich. Nie wszystkie informacje o Irlandczyku są jednak znane. W jakim kierunku szkolił się „Notorious”? Kim jest żona Conora McGregora? Conor McGregor TOP 10 ciekawostek – zapraszamy do lektury!

Conor McGregor – TOP 10 ciekawostek o byłym mistrzu UFC!

1. Conor McGregor hydraulik

Przed rozpoczęciem kariery w MMA McGregor szkolił się na hydraulika w Dublinie! „Notorious” odbył staż, w czasie którego spędzał do 12 godzin naprawiając rury i toalety. Jak sam powiedział w wywiadzie dla Guardiana:

Wstawałem o 5 rano i szedłem w mroku i mrozie, aż nie dotarłem do autostrady. Tam czekałem na gościa, którego nie znałem, a który zabierał mnie na plac. Wiem, że istnieją wyszkoleni hydraulicy, którzy uwielbiają to, co robią. Ja nigdy czegoś takiego nie poczułem do tego zawodu.

2. McGregor to kasa! Najlepsza sprzedaż PPV

Źródeł znaleźć można wiele, niejednokrotnie podają one inne liczby. Pewne jest jednak jedno: najlepiej sprzedające się gale pay-per-view UFC to te, które zamykał Conor McGregor. Nazwisko Irlandczyka zawsze przyciąga rzesze fanów – nie tylko MMA!

Po dziś dzień bezsprzecznym liderem jest UFC 229: Nurmagomedov vs. McGregor, które sprzedało prawie 2.5 miliona PPV! Irlandczyk wracał po porażce w zawodowym boksie… Gdzie też był bliski rekordu. Show zakończone starciem z Floydem Mayweatherem było wykupione 4.3 miliona razy! Choć inne gale „Notoriousa” nie przebiły bariery 2 milionów, wciąż przeważają na listach Najlepiej sprzedawanych pay-per-view.

3. Conor McGregor gnębiony w dzieciństwie

Popularny „Notorious” za młodu był chucherkiem. Przez to też często padał ofiarą łobuzów, którzy dopadali go przed i po szkole. Sytuacja doprowadziła do tego, że młody McGregor… do obrony nosił w plecaku hantel.

Sprawdź!  Jan Błachowicz o współpracy z psycholożką: "Oblewa mnie krwią z kurczaka, jakieś kadziedełka..."

Miałem w domu hantel, z którego zdejmowałem obciążniki i wsadzałem do tornistra. Nie zapinałem go do końca, musiałem być gotowy do akcji. Chodziłem tak jakiś czas, bez żadnych książek. Tylko z tym małym prętem… Aż stwierdziłem: pierdolić to, idę na trening!

4. Rodzice przeciwni karierze w MMA

Conor McGregor zaczął na poważnie trenować boks w latach młodzieńczych. Nie mógł liczyć na wsparcie najbliższych od samego początku. Ojciec byłego mistrza wagi lekkiej, czy piórkowej nie migał się od pracy. Przed ślubem pracował w lokalnej fabryce, później jako nocny kierowca. Nigdy nie poszedł na studia i tego właśnie chciał dla swoich dzieci. Początkowo niechętny i niewidzący przyszłości w sportach walki nie popierał decyzji Conora. Dopiero wielka wytrwałość, poświęcenie i dyscyplina syna pozwoliła mu uwierzyć w ten wybór.

Matka McGregora wiedziała, że młodego „Notoriousa” ciągnie do bójek. Nie mogła jednak znieść tego, że jej syn obrywa… Z czasem jednak dała mu swoje błogosławieństwo. Według ojca Conora, to właśnie rodzicielka fightera jest powodem, dla którego zawodnik jest tak szczodry.

Walki Conora McGregora możemy oglądać w UFC!

5. „Nazywam się McGregor, Conor McGregor”

W jednym z odcinków serii „The Notorious” McGregor przyznał, iż został zaproszony na casting filmowy. Seria nie byle jaka, rola również. Conor mógł być… głównym antagonistą Jamesa Bonda! Irlandczyk mógł wystąpić w filmie z 2015 roku, Spectre.

Nie jestem tą osobą, jeśli wiesz o co mi chodzi. Robię to wszystko dla śmiechu… Nie wsadzajcie mnie w tak poważne kwestie!

6. Pierwszy na świecie

To, że Conor McGregor jest pierwszym Irlandczykiem, który podpisał kontrakt z UFC wiadome jest nie od dziś. Wcześniej występował w federacji Cage Warriors i to tam święcił niemałe tryumfy.

Sprawdź!  Nate Diaz chce wyrwać się z UFC na walkę z Jakiem Paulem?! "Mam większe g***no do ogarnięcia."

„Notorious” jako pierwszy w historii MMA nieamerykański fighter posiadał jednocześnie dwa tytuły mistrzowskie. McGregor zdobył pasy w dywizjach piórkowej i lekkiej. Co więcej, zrobił to walka po walce! Jak dobrze wiemy, kilka lat później status champ-champa osiągnął także w największej federacji MMA.

7. Conor McGregor – wierny partner

Irlandczyk jest wierny w uczuciach. 19-letni McGregor w 2008 roku poznał w klubie dziewczynę, która wydawała się miła. Miłość od pierwszego wejrzenia przetrwała wszelkie próby. Przyszła żona Conora McGregora to ta sama kobieta, poznana tamtego wieczoru. Dee Devlin pochodzi z Walkinston i jest matką trójki dzieci zawodnika.

8. Bez grosza przy duszy

Zanim McGregor zaczął zarabiać wielką kasę i stał się jednym z najbogatszych sportowców na świecie, wspomagał się zasiłkiem społecznym. Mimo kilku zwycięstw na początku swojej kariery Irlandczyk daleko był pewnego statusu finansowego. Przed debiutem w UFC wciąż pobierał 235$ dolarów z pomocy społecznej! A potem zaliczył KO wieczoru.

Po prostu, bardzo się cieszę. Jeszcze myślę na co to wydam… Wiesz, dopiero co odebrałem zasiłek, rozumiesz? Mówiłem do nich: „Podpisałem kontrakt z UFC, nie wiem co się stanie…” Teraz to mogę im powiedzieć, żeby spierdalali!

9. Czapka dziadka McGregora

Początkowo Conor McGregor często pojawiał się w staroświeckiej czapce. Nie był to pierwszy lepszy atrybut – swego czasu była własnością jego dziadka. Nie był to żaden talizman szczęścia. Jak sam powiedział w rozmowie z Daily Mail:

Mam ją od początku mojej kariery w sportach walki. Zmarł i zostawił kilka rzeczy, kiedyś zawsze nosił jedną z tych czapek. Tę mam od 10 lat i zawsze noszę ją w torbie ze sprzętem. Kupuję nową – przekładam. Czasem o niej zapominam… ale zawsze mam ją pod ręką.

Niestety w 2014 roku okradziono samochód McGregora, a jedną ze skradzionych rzeczy była torba ze sprzętem. Dziadkowa czapka wciąż w niej była.

Sprawdź!  Mateusz Gamrot o potencjalnej walce z Tonym Fergusonem: "Gdyby wpadła, to biorę go nawet i za miesiąc"

10. McGregor to wojownik pełną gębą!

Debiut McGregor zaliczył wyborny. KO po minucie i 7 sekundach, bonus za Nokaut Wieczoru. W świecie zawrzało, Conor szybko otrzymał propozycję kolejnej walki. Już w sierpniu 2013 roku zmierzył się z innym przyszłym mistrzem, Maxem Hollowayem. Irlandczyk w trakcie walki zerwał więzadło krzyżowe przednie (ACL). Mimo to zwyciężył z „Blessedem” jednogłośną decyzją.

Jak się później okazało nie był to jedyny przypadek w jego karierze. McGregor został tymczasowym mistrzem wagi piórkowej na UFC 189 w 2015 roku, a po walce w rozmowie z ESPN wyznał, że podszedł do niej z urazem.

Kilkanaście tygodni przed walką zerwałem z 80% ACL. Ledwo chodziło, prawie nie kopałem. Wiele jednak wyniosłem z tamtej kontuzji. Byłem pewny i świadomy mojego ciała i równowagi. Mam świetną ekipę wokół siebie – ufam każdemu z nich. Dzięki temu zaliczyłem taki występ.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.