UFC

Jiri Prochazka zdecydował, z kim zmierzy się w kolejnej walce! „Pokażę wam, dlaczego jestem mistrzem.”

Czeski mistrz wagi półciężkiej, Jiri Prochazka, poinformował w końcu, z kim spotka się w pierwszej obronie pasa mistrzowskiego.

Popularny „Denisa” znajduje się obecnie na fali 13 wygranych z rzędu. Ostatnia z nich smakowała najlepiej – na UFC 275 Jiri Prochazka poddał w ostatniej rundzie Glovera Teixeirę i sięgnął po tytuł mistrzowski wagi półciężkiej największej federacji MMA na świecie. Brazylijczyk może pluć sobie w brodę, bowiem zabrakło mu 28. sekund, by zaliczyć udaną obronę, co wynika z kart sędziowskich.

Niemal od razu po walce zaczęły się spekulacje, kto powinien zmierzyć się z Prochazką o pas. Z jednej strony Czech stwierdził, że zawalczy z Janem w Europie, co też powiedział zarówno Błachowczowi w drodze do szatni, jak i kamerom na zapleczu. Z drugiej zaś, po tak kapitalnych 4. rundach wiele osób zastanawiało się, czy Teixeira nie powinien otrzymać natychmiastowego rewanżu, co forsował sam Brazylijczyk w jednym z ostatnich wywiadów.

„Denisa” postanowił uciąć wszystkie dywagacje i zamieścił poniższe wideo informacyjne na Twitterze:

Witam wszystkich i życzę wam wspaniałego dnia. Podjąłem decyzję, co do mojej następnej walki. Chcę zmierzyć się z Gloverem. Nie tylko dlatego, że to to będzie kolejna ogromna walka, ale z innego powodu – zaliczyłem wtedy fatalny występ. Pokażę wam wszystkim, kto jest mistrzem w sposób jasny i zdecydowany. Myślę, że Glover sobie na to zasłużył.

To moja propozycja. Pokażę wam, dlaczego jestem mistrzem.

Źródło: Twitter

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.