KSW

Janikowski zarzucił Kołeckiemu, że ucieka od rewanżu. Szymon odpowiada: „Nie wiem, po czym Damian wnioskuje, że unikam, bo nigdy…”

Kiedy ogłoszono walkę wieczoru KSW 62. Damian Janikowski oskarżył Szymona Kołeckiego o to, że ucieka od tematu rewanżu. Fighter odpowiedział na te słowa w ostatniej rozmowie z Łukaszem Jurkowskim.

Kołecki zmierzył się z Janikowskim w 2019 roku na gali KSW 52. Dla Szymona była to druga walka w największej organizacji MMA w Polsce. Zawodnicy walczyli wówczas w umownym limicie do 91,5 kg. Pojedynek zakończył się w drugiej odsłonie przez TKO, a w górę powędrowała ręka Szymona Kołeckiego. Dla zawodnika było to 8 zwycięstwo przez nokaut techniczny.

Od tego czasu Kołecki pokonał po jednogłośnym werdykcie weterana Martina Zawadę, a Janikowski zwyciężył przez decyzję z Andreasem Gustafssonem i pokonał przez TKO Jasona Radcliffe’a.

Kiedy ogłoszono, że Kołecki na KSW 62 zmierzy się z Akopem Szostakiem, były rywal Szymona na swoich social mediach napisał – Kołecki biznesmen, wie, jak zarobić kasę. Wygrywa walki, chwała mu za to. Taki kot sportowiec i wojownik, a ucieka od tematu rewanżu.

SZYMON KOŁECKI ODPOWIADA DAMIANOWI JANIKOWSKIEMU:

Kołecki na zarzuty Janikowskiego odpowiedział przy okazji wywiadu w Jurasówce. Zawodnik przyznał, że nie rozumie swojego byłego rywala, gdyż nikt nigdy nie zaproponował mu rewanżu:

Sprawdź!  Wyniki ważenia przed KSW 61 - "Juras" tylko o dwa kilogramy lżejszy od "Pudziana"

– Nie wiem, po czym Damian wnioskuje, że unikam, bo nigdy nie dostałem takiej propozycji. Nikt mi nigdy nie zaproponował z KSW takiego rewanżu, nawet w takiej luźnej rozmowie. To po pierwsze.

– Po drugie, wolałbym nie robić rewanżu z Damianem, ponieważ go lubię, już z nim walczyłem. Walka z nim na pewno byłaby trudna i mogłaby zakończyć się w każdy możliwy sposób, bo uważam go za wybitnego sportowca, nie tylko w zapasach. Uważam go za wybitnego sportowca w MMA i uważam, że przegrał dużo za dużo, niż mógłby. Myślę, że mógł lepiej wyjść z wielu pojedynków.

– Natomiast przed walkami z Mariuszem, z którym się znałem, czy z Damianem też ani tych walk nie chciałem, ani ich nie planowałem. Dostałem taką propozycję, dogadałem warunki i je zrobiliśmy. Jeżeli więc KSW będzie na to naciskać i będzie ich na to stać, to nie uciekam od tego i nie będę się wykręcał. Natomiast szczerze powiedziawszy, wolałbym tego nie robić – wyjaśnił Kołecki.

Kołecki zmierzy się z Szostakiem już 17 lipca na gali KSW 62. Według bukmacherów ogromnym faworytem nadchodzącej walki jest oczywiście bardziej doświadczony Szymon Kołecki. Jego rywalowi eksperci nie dają najmniejszych szans:

Sprawdź!  Adam Niedźwiedź poddaje Jakuba Kamieniarza w pierwszej walce KSW 61 [WIDEO]

Kurs na zwycięstwo Kołeckiego – 1.05

Kurs na zwycięstwo Szostaka – 10.00

Rejestrując się u bukmachera STS – TUTAJ – Otrzymasz 29 złotych darmowego depozytu oraz zakład bez ryzyka do 200 złotych.

–> Darmowy zakład na KSW 62 <–

Źródło: YouTube

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *