UFC

Gamrot gotowy na kolejny głośny pojedynek! Rywal odpowiada na wyzwanie: „Zróbmy to! Gamrot to jedyny, który…”

Wygląda na to, że zawodnicy z top 15 kategorii lekkiej sami dogadali swój pojedynek za pośrednictwem social mediów. Teraz musimy tylko poczekać na oficjalne potwierdzenie.

Mateusz Gamrot zapowiedział, że już niedługo stoczy swoją piątą walkę w UFC. Aktualnie jego bilans to trzy zwycięstwa przed czasem i jedna porażka. Fighter ma za sobą świetny rok i aktualnie zajmuje 12 pozycję w rankingu dywizji lekkiej.

Niedawno mówiło się o jego starciu z Bradem Riddellem, jednak temat szybko ucichł i pojawił się teraz inny, znacznie ciekawszy przeciwnik, który w przypadku wygranej dla Gamrotowi więcej, niż pokonanie zawodnika z Nowej Zelandii.

Gamrot gotowy na walkę z mocnym rywalem

Arman Tsarukyan, który w rankingu znajduje się jedno miejsce nad Gamrotem, zamieścił na swoim Tiwitterze wpis, w którym pochwalił Neila Magny’ego i przekazał, że topowi zawodnicy w wadze lekkiej, unikają z nim walki.

– Szacunek. Chciałbym, żebyśmy mieli takiego gościa w top 10 kategorii lekkiej. Ci goście zrobią wszystko, żeby uniknąć walki z rywalami znajdującymi się niżej w rankingu.

W odpowiedzi swoją gotowość zgłosił Mateusz Gamrot. Potencjalne starcie z Polakiem spodobał się Tsarukyanowi, który napisał:

Sprawdź!  Jan Błachowicz awansuje w rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe

Zróbmy to! Powiedz swojemu menadżerowi, żeby zadzwonił do Seana Shelby’ego. Zaklepuję treningi w ATT – w komentarzu dodał jednak, że bez problemu może przygotować się w innym klubie.

Na takie zestawienie pozytywnie zareagowali również kibice obu zawodników. Starcie zapewne wzbudzi większe emocje niż pojedynek z Riddellem. Tsarukyan to bardzo trudny rywal, który wygrał 18 z 20 pojedynków. W UFC podobnie jak Gamrot przegrał jedynie w debiucie.

Fighter został pokonany przez Islama Makhacheva, jednak dotrwał z nim do decyzji. Następnie zaliczył serię 5 zwycięstw, a ostatnie dwie walki wygrał przed czasem.

– Chcemy tego i jesteśmy gotowi! Sean Shelby po prostu wyślij tam termin i lokalizację. Gamrot to jedyny, który podniósł rękę. Zróbmy to – dodał w ostatnim wpisie potencjalny rywal Polaka.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Ogromny faworyt w walce Oleksiejczuk vs Alvey! Polak w ten weekend powraca do klatki UFC!

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.