UFC

Figueiredo vs. Moreno 2 o pas wagi muszej! Czy „Bóg wojny” obroni tytuł? Sprawdź statystyki!

Noc przed ich ostatnią walką obecny mistrz spędził w szpitalu przez zatrucie pokarmowe. Do tego miały dojść problemy ze zrobieniem wagi. Brazylijczyk raczej wyciągnął lekcje z podejścia do obrony po 21 dniach.

Gdzie obejrzeć galę UFC 263? Jakie jeszcze starcia nas czekają? Sprawdź tutaj!

DEIVESON FIGUEIREDO vs. BRANDON MORENO 2 – STATYSTYKI PRZED UFC 263

Rewanż za starcie z grudnia ubiegłego roku. Wówczas padł remis, a wszystko to przez kopnięcie w krocze przez mistrza w trzeciej rundzie. Sędzia Jason Herzog odjął jeden punkt, co odwróciło decyzje dwóch sędziów z 48-47 na 47-47. Sam Figueiredo skomentował to w następujący sposób:

Przesadzał, przyaktorzył. Gdyby oberwał naprawdę, nie byłby w stanie kontynuować walki.

Deiveson Figueiredovs.Brandon Moreno 
21-1-1REKORD18-5-2
33WIEK27
5′ 5″(165 cm)WZROST5′ 7″ (170cm)
125 lbs (56,7 kg)WAGA125 lbs (56,7 kg)
68 in (172 cm)ZASIĘG70 in (177 cm)
Źródło statystyk: UFC

Mieliśmy już swego czasu KO Marka Hunta na Stefanie Struve, gdzie różnica wynosiła 30 cm. Jest to idealny przykład na to, że różnice fizyczne nie muszą odegrać żadnej roli. Tu, zarówno w zasięgu jak i wzroście jest to jedyne 5 cm. W pierwszej walce bohaterów co-main ventu UFC 263 nie było ich widać. Obaj panowie mieli swoje okazje do zakończenia walki przed czasem.

Sprawdź!  Przepychanka na ważeniu przed jutrzejszą galą UFC! Jeremy Stephens agresywnie odpycha Drakkara Klose [WIDEO]

Tym, co można było też zauważyć w grudniowym starciu był młodzieńczy wigor Moreno. Mimo 27 lat na karku po raz pierwszy wystąpił w tak podbudowanym starciu. Cała otoczka medialna podziałała istnie motywująco na Meksykanina. Teraz będzie tego jeszcze więcej, więc pytanie – czy przełoży się to na chęci i występ?

Statystyki z oktagonu

Deiveson Figueiredovs.Brandon Moreno 
56%Dokładność uderzeń38%
3.38Znaczące trafienia na minutę3.41
50%Dokładność obaleń45%
1.57Średnia obaleń na 15 min2.01
61%Obrona przed obaleniami67%
Źródło statystyk: UFC

Miszmasz. Brandon Moreno wyprowadza więcej znaczących ciosów i obaleń, ale też jest przy tym mniej dokładny. Wpływ na to ma również czas spędzony w oktagonie: różnica w średnim czasie walki między zawodnikami wynosi blisko 2 minuty. Dodatkowo 27 latek nie ma aż tak imponującego bieżącego bilansu: 3 wygrane i 2 remisy w ostatnich pięciu starciach.

Brazylijczykowi to starcie pozwoli pokazać, że nieprzypadkowo dzierży pas. W poprzedniej walce trafiał częściej (137 do 132 uderzeń), ale też został czterokrotnie (na osiem prób Meksykanina) sprowadzony na matę. Sam „trafił” z dwoma z czterech obaleń.

Sprawdź!  Johnny Walker: "Na 100% pokonam Jana Błachowicza."

W parterze, czy z góry czy z pleców, Deiveson Figueiredo nie jest skazany na porażkę. W grę wchodzi jego BJJ, które stoi na bardzo wysokim poziomie. Aż osiem walk w karierze wygrał przez poddanie! Jego średnia prób dźwigni i duszeń wynosi 2.4 na 15 minut. Dla porównania u Moreno ta sama statystyka wynosi… 0.6. Jeśli walka miała by się skończyć w ten sposób, to raczej z inicjatywy mistrza.

Gdzie obejrzeć galę UFC 263? Jakie jeszcze starcia nas czekają? Sprawdź tutaj!

Jak obstawiają bukmacherzy?

Największy polski bukmacher STS jasno sugeruje, kto jest faworytem w tym starciu:

Deiveson Figueiredo1.40Brandon Moreno3.00
Źródło: STS

Walkę obstawisz bez ryzyka do 200 zł tutaj – otwórz konto i odbierz darmowy zakład na start.

Źródło: UFC

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.