Bez kategorii

Fame MMA zaostrza zasady! Będą kary dla zawodników i publiczności. „Będziemy kontynuować wzmożone działania aż do skutku”

Miarka się przebrała! Nie pomogły apele prowadzących, ani wypisane wytyczne dla zawodników – będą zatem kary. Federacja Fame MMA grubą kreską odcina się od kryminogennych zachowań.

Temat wykorzystywania terminów typu „konfident„, czy „sześćdziesiątka” na konferencjach, czy programach związanych z galami freak fightowymi poruszony już był w ubiegłym roku, między innymi przez prowadzącego Huberta Mściwujewskiego. Zwrócił on uwagę na to, iż nadmierne wykorzystywanie tych słów może spowodować, iż jakiś młody człowiek może nie zgłosić przestępstwa, żeby nie wyjść na „kapusia„.

Jeszcze kilka dni temu FAME ponowiło apel do zawodników wydając kolejne oświadczenie w formie postu w social mediach. Na tym jednak nie poprzestano. Prezes zarządu Rafał Pasternak oraz jeden z członków, Krzysztof Rozpara, podpisali się pod opublikowanym wczoraj oficjalnym pismem. Czytamy w nim między innymi, iż zawodnicy, którzy zaczną łamać zasady w sprawie mieszanie terminów związanych ze światem przestępczym będą dotkliwie karani finansowo. Komentujący użytkownicy zaś – permanentnie banowani.

Władze federacji FAME MMA z niepokojem obserwują wzrastającą częstotliwość wypowiedzi i zachowań popularyzujących zjawiska znane opinii publicznej jako “gangsterskie”. Ten szkodliwy trend widoczny jest przede wszystkim w środowisku polskich twórców internetowych. Niestety dotyczy również osób, które obecnie bądź w przeszłości występowały na galach FAME.

Federacja przeciwstawia się wszelkim formom normalizowania kryminogennych zachowań i promocji kryminalistów. Dokładnie rok temu opublikowane zostało oficjalne stanowisko FAME MMA, w którym krytycznie oceniony został fakt zaangażowania w promocję gal freak-fightowych ludzi powiązanych ze światem przestępczości zorganizowanej.

W maju ubiegłego roku zainicjowaliśmy działania na rzecz eliminacji żargonu przestępczego w trakcie organizowanych przez nas wydarzeń. Przygotowaliśmy jasne wytyczne dla zawodników, które zakazywały używania zwrotów m.in. takich jak „konfident” czy „sześćdziesiątka”. W indywidualnych rozmowach z zawodnikami tłumaczyliśmy szkodliwość, jaką niesie za sobą popularyzacja zwrotów i zjawisk typowych dla świata przestępczego. Również nasz prowadzący, Hubert Mściwujewski wystosował prośbę o zaprzestanie używania wspomnianych zwrotów podczas konferencji przed galą FAME 14, ponieważ nie mają nic wspólnego z formułą projektu FAME MMA.

– Nasze dotychczasowe apele, rozmowy i stanowiska nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Będziemy jednak kontynuować wzmożone działania aż do skutku. Stanowczo sprzeciwiamy się normalizacji i popularyzacji zachowań przestępczych.

W związku z powyższym zarząd federacji FAME MMA podjął decyzję o zaostrzeniu działań zapobiegawczych. Na zawodników, którzy swoją postawą będą normalizować kryminogenne zachowania, nałożone zostaną wysokie kary finansowe. Osoby, które nie zaakceptują tych zasad, nie będą mogły liczyć na współpracę z naszą federacją. Zaostrzenie zasad dotyczy również publiczności. Osoby, których zachowanie będzie sprzeczne z naszymi wytycznymi, będą każdorazowo wyprowadzane w asyście ochrony oraz otrzymają dożywotni zakaz wstępu na wydarzenia organizowane przez FAME MMA. Również użytkownicy mediów społecznościowych niestosujący się do naszych zasad w tym zakresie, muszą liczyć się z permanentnym zablokowaniem dostępu do oficjalnych kanałów FAME MMA.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.