Boks

Dubois sfaulował Usyka? „Zadyma” skomentował kontrowersyjny cios Anglika!

Tomasz Gromadzki, czyli popularny „Zadyma”, ma na swoim koncie wiele walk w zawodowym boksie. Fighter Fame MMA zabrał głos w głośnej ostatnimi czasy debacie na temat ciosu Daniela Dubois w starciu z Ołeksandrem Usykiem.

Na FAME 19 dojdzie do rewanżu za jeden z najbardziej emocjonujących pojedynków w historii freak fightów. „Zadyma” wraz z Piotrem Tyburskim dali fenomenalną i pełną zwrotów akcji walkę, która zakończyła się remisem. Wszyscy liczą, że nie inaczej będzie tym razem.

Tomasz Gromadzki to prawdziwy weteran sportów walki, który mierzył się zarówno w kickboxingu, jak i walkach na gołe pięści. Nieobce są mu też tradycyjne starcia bokserskie, których zaliczył 18 (w tym 12 zwycięstw). „Zadyma” zabrał też głos w kontekście ostatnich kontrowersji w związku z pojedynkiem Usyk vs Dubois.

-> Kliknij w baner i oglądaj FAME MMA 19 PPV

Jak wiadomo Ukrainiec zwyciężył we Wrocławiu przez TKO, jednak więcej mówi się o sytuacji z 5. rundy. Wówczas Anglik wyprowadził cios na korpus, który zdaniem niektórych był w pełni legalny i Ołeksandr powinien być liczony. Gromadzki w rozmowie z kanałem Fansportu.pl ocenił sprawę korzystając ze swojego doświadczenia.

Sprawdź!  Z klatki FAME do oktagonu UFC!? Polka po majowej gali ma zawalczyć o kontrakt!

Jak walczyłem w boksie zawodowym, to mieliśmy mieć pas do pępka i to było sprawdzane przed rozpoczęciem. Poniżej pasa w boksie, to nie jest poniżej tej linii, tylko jak jest pas dotąd, to uderzenie, które było w tym miejscu, jest na linii pęcherza. W takim razie, według mnie to był faul. (…) Tam cała rękawica dotykała i jeszcze nawet niż – powiedział „Zadyma” oceniając też pracę sędziego. Całą wypowiedź znajdziecie w powyższym wideo.

Zobacz też inne wywiady z bohaterami FAME 19:

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.