UFC

Du Plessis zawalczy o pas UFC! Były mistrz KSW zmierzy się ze Stricklandem na UFC 297

Dana White potwierdził hitową walkę w kategorii średniej! Sean Strickalnd w swojej pierwszej obronie zmierzy się z Dricusem Du Plessisem!

Prezydent UFC ponownie zaskoczył kibiców garścią znakomitych informacji! Przede wszystkim poznaliśmy main event pierwszej numerowanej gali przyszłego roku, czyli UFC 297. Potwierdziły się słowa Alego Adelaziza o tym, iż nie dojdzie do rewanżu Makhachev vs Oliveira 2.

Wielkich emocji związanych z walką o pas jednak nie zabraknie! Sean Strickland przystąpi do swojej pierwszej obrony tytułu wagi średniej. Amerykanin zgodził się przyjąć w lipcu walkę z Israelem Adesanyą, z którym był potężnym underdogiem. Ostatecznie starcie zakończyło się pełną dominacją z jego strony i wygraną przez jednogłośną decyzję sędziów.

Teraz Stricklanda czeka pojedynek z człowiekiem, którego miejsce zajął na UFC 293. To bowiem Dricus Du Plessis miał zmierzyć się z Nigeryjczykiem, jednak wycofał się z powodu kontuzji. Afrykaner otrzymał swoją szansę i nie musiał wystąpić w kolejnym eliminatorze. „Stillknocks” jest obecnie na fali 8. kolejnych zwycięstw, którą zaczął jeszcze w KSW. Aż 6 wygranych odniósł w oktagonie największej federacji MMA na świecie. W ostatniej walce w 2. rundzie znokautował Roberta Whittakera.

Sprawdź!  Ankalaev coraz bliżej walki o pas wagi półciężkiej? "Prosta matematyka..."

Strickland vs Du Plessis zamknie kartę walk UFC 297 w Toronto. Na tej gali pojawi się również Jan Błachowicz, którego czeka rewanżowy bój z Aleksandarem Rakiciem.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.