Zawodnicy

Daniel Torres

Daniel Torres urodził się 6 lutego 1994 roku w Natalu. Jest aktualnym numerem 1 w rankingu wagi lekkiej KSW i byłym mistrzem kategorii piórkowej.

Kariera sportowa

Daniel Torres przygodę z profesjonalnym MMA rozpoczął w organizacji Natal Fight Championship w wieku zaledwie 18 lat.Początki kariery Daniela nie należały do najprostszych, bowiem „Tucanao” w pierwszych dwóch walkach odniósł dwie porażki.Po niezbyt udanym początku nastąpiło przełamanie i seria czterech zwycięstw.

Po występach dla Brazylijskich organizacji „Tucanao” udanie zadebiutował w organizacji FEN wygrywając jednogłośną decyzją sędziów z Kamilem Łebkowskim.Po jednej walce dla FEN Tucanao dostał angaż w organizacji KSW i w debiucie wygrał po świetnej walce z Filipem Wolańskim. W drugiej walce dla KSW Daniel poległ w walce z Romanem Szymańskim przez jednogłośną decyzję sędziów.Po jednej walce poza KSW Daniel powrócił do polskiej organizacji i odniósł zwycięstwo z Filipem Pejicem.

Po walce z Chorwatem miało dojść do jego walki z Vojto Barborikiem jednak kontuzja wyeliminowała Słowaka z tego starcia. W jego miejsce wszedł Max Coga, którego Daniel pokonał po bliskiej walce.

Po zwycięstwie z Cogą Daniel stanął przed szansą wygrania pasa mistrzowskiego KSW wagi piórkowej i wykorzystał ją nokautując Salahdina Parnasse w pierwszej rundzie szokując niemal cały świat MMA. Torres nie zdołał jednak tego pasa obronić, bowiem w jego rewanżu z Salahdinem Francuz wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów i odzyskał stracony pas. Po walce z Salahdinem Daniel stoczył pojedynek na gali EMC 9, gdzie wygrało Nico CocuccioPo jednej walce dla EMC „Tucanao” powrócił do KSW i zadebiutował w kategorii lekkiej. W swoim ostatnim boju na KSW 72 w Toruniu po fenomenalnej batalii wypunktował Borysa Mańkowskiego.

Sprawdź!  [WIDEO] Były mistrz KSW odnosi drugie zwycięstwo w UFC i zgarnia bonus za nokaut na Trevinie Gilesie podczas UFC 264

Sukcesy sportowe

Kick-boxing:

  • 2019-: Mistrz świata WFMC na zasadach K-1 w wadze średniej (-75 kg)

Mieszane sztuki walki:

  • 2021-2021: Mistrz KSW w wadze piórkowej (-66 kg)

5 ostatnich walk

Wygrana Borys Mańkowski Decyzja UD KSW 72 (Toruń) 18.06.2022

Wygrana Nico Concuccio TKO 2 runda 3:33 EMC 9 (Düsseldorf )16.04.2022

Przegrana Salahdine Parnasse Decyzja UD KSW 65 (Gliwice) 18.12.2021

Wygrana Salahdine Parnasse KO 1 runda 1:49 KSW 58 (Łódź) 30.01.2021

Wygrana Max Coga Decyzja SD KSW 56 (Toruń) 14.11.2020

W pigułce

Ile lat ma Daniel Torres

28 lat (06.02.1994)

Jaki rekord ma Daniel Torres?

Stoczone 21 walk, 14 zwycięstw, 5 porażek, 1 walka nieodbyta, ( 14-5,1 NC)

Styl walki Daniel Torres?

Karate Shotokan/Kickboxing

W jakiej kategorii wagowej walczy Daniel Torresi?

kategoria lekka – 70 kg

W jakim klubie trenuje Daniel Torres?

Nocaute Team/ Star Fight Center

Kto jest trenerem Daniel Torres?

Jean Guapo,

Kiedy Daniel Torres stoczyła ostatnią walkę?

18.06.2022 (Wygrana przez Decyzję UD z Borysem Mańkowskim)

Z jaką organizacją ma aktualny kontrakt Daniel Torres

KSW

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Sprawdź również
Close