High League

Damian Janikowski vs Mateusz Kubiszyn na High League 5! Znamy zasady pojedynku!

Nic nie zapowiadało takiego zestawienia! We freak fightach zadebiutuje kolejny zawodnik KSW i stoczy swój pojedynek na piątej edycji High League.

Już 10 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie zobaczymy kolejne emocjonujące starcia. W klatce High League „Alberto” zmierzy się z Pawłem Tyburskim, dojdzie również do walki Mateusza Murańskiego, a teraz federacja ogłosiła tym razem sportowe zestawienie.

Damian Janikowski zawalczy w High League!

We freak fightach zadebiutuje utytułowany zapaśnik, brązowy medalista olimpijski oraz profesjonalny zawodnik MMA Damian Janikowski. Dotychczas wszystkie pojedynku stoczył w KSW, gdzie wgrał 7 walk i poniósł 5 porażek. Co ciekawe, wszystkich rywali skończył przed czasem, a tylko jedno starcie zakończyło się po decyzji sędziów.

W ostatniej walce z Tomem Breesem na KSW 74 doszło jednak do sporych kontrowersji. Janikowski w dość nieprzemyślany sposób zasygnalizował sędziemu, że jest nadal w walce, klepiąc raz swojego rywala w plecy. Tomasz Bronder przerwał pojedynek, a Janikowski był mocno zdenerwowany taką reakcją, gdyż jeszcze przed zakończeniem starcia podniósł kciuk, pokazując że wszystko jest w porządku.

Sprawdź!  (VIDEO) Denis Załęcki o walce z Piotrem Szeligą: "Po Kubiszynie mogę z doskoku szybki nokaut zrobić"

Dodatkowo sam wielokrotnie wspominał, że chciałby częściej wchodzić do klatki, a KSW nie daje mu takiej szansy. Zapewne sprawiło to, że postanowił wejść do świata freak fightów. Jego pojedynek będzie jednak czysto sportowy, gdyż zmierzy się z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem.

Walka odbędzie się na zasadach MMA 3×3 minuty. „Don Diego” to świetny stójkowicz, wielokrotny mistrz świata w kickboxingu oraz zwycięzca GROMDY. Nie ma jednak takiego doświadczenia w mieszanych sztukach walki jak Janikowski. Stoczył dopiero jedną walkę z debiutującym Denisem Załęckim.

Tak federacja zapowiedziała debiut Janikowskiego:

– Siemano, tu Damiano. Rywalem Don Diego na HIGH League 5 będzie brązowy medalista olimpijski, Damian Janikowski. 7-5 w walkach przeciwko polskiej i europejskiej czołówce MMA. Do tego wielkie sukcesy w zapasach, a przede wszystkim brązowy medal na igrzyskach w Londynie. Przed Mateuszem Kubiszynem duże wyzwanie. To będzie MOCNA walka. MMA, 3×3 minuty. Janikowski czy Don Diego? Zapaśnik czy kickbokser? Typujcie.

Źródło: Instagram

Sprawdź!  Paweł Jóźwiak skomentował głośne nagranie z udziałem jego partnerki! "Emocje wzięły górę. Ania..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.